راه و شهرسازیمجله خبری

اعتراض‌های آزمون ورود به حرفه مهندسان بررسی می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در اطلاعیه ای ضمن اعلام نتایج آزمون های تستی شهریور سال جاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان ها و معماران تجربی از شرکت کنندگان خواست تا در صورت مشاهده تناقض در نتایج آزمون، موارد را تا تاریخ ۱۹ آبان اعلام کنند.

در اطاعیه دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان آمده است: بدینوسیله به اطلاع می‏ رساند، نتایج مجموعه آزمون های تستی شهریورماه ۱۴۰۱ استخراج شده و شرکت کنندگان در این دوره از آزمون ها می توانند از ساعت ۱۶ روز دوشنبه مورخ ۱۶ آبان با مراجعه به سامانه آزمون ها به آدرس الکترونیکی inbr.ir و پس از مطالعه دستورالعمل اجرایی اعلام نتایج و اطلاع از مفاد آن، نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است نتایج آزمون های موصوف پس از بررسی کامل تمامی اعتراضات واصله از سوی شرکت کنندگان و کنترل های مکرر از سوی کمیته های تخصصی مربوطه و لحاظ کردن نتایج آنها در کلید سوالات به دست آمده قطعی است، چنانچه داوطلبی پس از بررسی پاسخنامه خود و مقایسه آن با آنچه که در کارنامه درج و ارائه شده است تناقضی را مشاهده کند، می تواند درخواست بررسی مجدد پاسخنامه را بصورت کتبی با ذکر مشخصات فردی در چارچوب فرم پیوست حداکثر تا تاریخ ۱۹ ابان به نشانی تهران صندوق پستی شماره ۱۴۷۳- ۱۴۱۵۵ (شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش) ارسال کند.

به لحاظ برنامه ریزی های انجام شده به درخواست هایی که بعد از تاریخ‌ مقرر ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد. بدیهی است در صورت بررسی درخواست ها و وارد بودن اعتراضات، نتیجه آن در پاسخنامه اعمال و نتیجه به دست آمده مجدداً در کارنامه داوطلب اعمال می شود.

لازم به ذکر است نظر به موافقت معاونت مسکن و ساختمان، در جهت مساعدت با شرکت کنندگان به دلیل شرایط حاکم بر آزمون ناشی از بیماری های واگیردار، حائزین نمرات ۴۸ و ۴۹ نیر مشروط به گذراندن دوره های آموزشی به عنوان قبول شدگان در آزمون تلقی می شوند.

دستورالعمل دوره های آموزشی مذکور متعاقبا به ادارات کل راه و شهرسازی و سازمان های نظام مهندسی و کاردانی ساختمان استان ابلاغ خواهد شد. همچنین نتایج آزمون رشته معماری – طراحی به دلیل تصحیح غیرماشینی و دستی آنها، که پیش بینی می شود تا پایان آذرماه به طول بینجامد متعاقبا اعلام می شود.

خاطرنشان می شود، گواهی قبولی صرفاً یکی از مدارک لازم برای صدور پروانه اشتغال به کار بوده و سایر مدارک مورد نیاز توسط ادارات کل راه و شهرسازی و واحدهای صدور پروانه اشتغال، کنترل و بررسی خواهد شد. بدیهی است صِرف قبولی در آزمون بدون احراز سایر شرایط، تعهدی برای صدور پروانه اشتغال به کار ایجاد نمی کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا