بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

بانک مسکن به ۵۸ درصد تعهدات نهضت ملی مسکن عمل کرد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، علی عسکری با بیان اینکه تا 18 آبان‌ماه سال جاری در بانک مسکن کار قرارداد 14 هزار و 906 پروژه به اتمام رسیده است، اظهار کرد: تا تاریخ مذکور کار امضای قرارداد 176 هزار و 466 واحد مسکونی از سوی بانک مسکن انجام و بانک متعهد شده که نزدیک به 60 همت (60 هزار میلیارد تومان) برای تامین مالی این طرح در سال اول پرداخت کند.

وی افزود: بانک مسکن تاکنون بیش از 36 هزار میلیارد تومان به متقاضیان ساخت مسکن ذیل طرح نهضت ملی پرداخت کرده است که بر همین اساس بانک به 58 درصد تعهدات خود به طور قطعی در سال اول اجرای این طرح عمل کرده است. این میزان شامل پرداخت تسهیلات به خودمالکان و انبوه‌سازان مسکن در راستای اجرای طرح جهش تولید مسکن می‌شود.

وی با بیان اینکه مسئله مسکن با توجه به اینکه درصد بالایی از هزینه‌های سبد خانوارها را به خود اختصاص می‌دهد، بسیار مهم و حیاتی است، گفت: بانک مسکن ضمن اینکه بخش مهمی از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص داده است، سعی کرده با امتیازاتی که در حوزه تسهیلات اعطایی خود برای ساخت مسکن با فناوری‌های روز قائل شده، در ساخت مسکن مقاوم و مناسب برای اقشار مختلف مردم تاثیرگذار باشد.

وی افزود: همچنین بانک مسکن با اشراف به تاثیرگذاری موضوع تامین مالی در تسریع ساخت مسکن، سعی کرده است با تامین مالی سریع طرح نهضت ملی مسکن و پرداخت تعهدات خود در سرعت بخشی به ساخت مسکن ذیل قانون جهش تولید مسکن اقدام کند.

سرپرست بانک مسکن با اشاره به تاثیرگذاری رونق بخش ساخت و ساز مسکن در نرخ رشد اقتصادی و افزایش تولید ناخالص ملی، اظهار کرد: تولید مسکن به طور مستقیم زمینه‌ساز فعالیت دستکم 400 بخش صنعتی و تولیدی است. بنابراین ضمن اینکه بازار تولید مسکن یک زنجیره وسیعی را تشکیل می‌دهد باعث ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا