بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

طرح مجلس برای تعدیل قیمت‌ها در بازار مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس اظهار کرد: بعد از مدتها پیگیری کمیسیون اقتصادی، طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی با هماهنگی دولت و وزارت اقتصاد مد نظر قرار گرفت و امروز وارد بررسی مواد این طرح شدیم.

وی با بیان اینکه طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی یکی از پایه های مهم مالیاتی در نظام اقتصادی کشور است، افزود: یکی از راهکارهای دنیا برای مدیریت بازار ارز ،خودرو و املاک و مستغلات، پایه مالیاتی تحت عنوان مالیات بر فعالیت‌های سوداگرانه و سفته‌بازی است. این موضوع بر اساس یک کار کارشناسی و مطابق با روش هایی است که در کشورهای دیگر انجام و منطبق با شرایط کشور نهایی شده است.

وی با اشاره به اثرگذاری این طرح در عرصه اقتصاد بیان کرد: این طرح کمک می‌کند بخش زیادی از منابع کشور که به سمت فعالیت‌های سوداگرانه حرکت می کند، تحت تاثیر فعالیت با اخذ مالیات قرار گرفته و منابع کشور به جای فعالیت‌های سوداگرانه به سمت فعالیت‌های مولد سوق داده شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تاثیر قیمتی پیرو اخذ مالیات، بیان کرد: این رویکرد باعث می شود تا با یک فضای منطقی در حوزه اقتصادی مواجه و قیمت ها متناسب با واقعیت موجود در اقتصاد شود. متاسفانه بازارهای مسکن،‌ ارز و خودرو تحت تاثیر رفتارهای سوداگران قرار دارد.

پورابراهیمی بیان کرد: این طرح مدت‌ها در دستور کار مجلس بود البته این مسئله در مجلس دهم در کمیسیون مربوطه تصویب شد اما به دلیل عدم موافقت دولت وقت امکان طرح آن در صحن را نداشت. خوشبختانه با توافق مجلس دولت و وزارت اقتصاد وقت متن طرح مذکور نهایی شد؛ امیدواریم با تصویب طرح مالیات بر فعالیت‌های سفته‌بازی و سوداگری شاهد آرامش در حوزه فعالیت های اقتصادی اعم از حوزه‌ مسکن، ارز و خودرو باشیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا