مجله خبریبورس و بازار

مشخصات خرید حداقلی در بازار مسکن تهران

حداقل بودجه لازم برای خرید آپارتمان در شهر تهران ۲ میلیارد تومان است اما اگر واقع‌‌‌بینانه به تحولات قیمت‌های پیشنهادی در هفته‌‌‌های اخیر نگاه کنیم، این برآورد می‌تواند تا نزدیک ۳ میلیارد تومان نیز برسد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای‌اقتصاد، برای خرید یک واحد نقلی ۳۰ تا ۶۰ مترمربعی در محله‌‌‌های مختلف شهر تهران بودجه‌‌‌ای حدود ۲ تا ۳ میلیارد تومان لازم است.

بررسی آخرین فایل‌‌‌های عرضه شده به بازار مسکن حکایت از آن دارد که در این محدوده قیمتی آپارتمان فروشی کم نیست اما اغلب واحدهای قیمت مناسب بازار در حال حاضر سن بنای دورقمی داشته و بعضا نیازمند بازسازی اساسی هستند. هنوز بازار مسکن ۱۴۰۲ کار خود را آغاز نکرده و خواب بهاره ایام نوروز در اولین روز کاری پس از تعطیلات پایان نگرفته است؛ کمااینکه تعداد تماس با واسطه‌‌‌ها در روز گذشته به صفر میل می‌کند. با این حال فایل‌‌‌هایی که پیش از تعطیلات یا در روزهای نخست فروردین در بازار نیازمندی‌‌‌های آنلاین ملکی ثبت شده است نشان می‌دهد در صورتی که تقاضای خرید حداقلی در بازار مسکن وجود داشته باشد، فایل فروش کم نیست.

چالش این روزهای بازار مسکن شهر تهران این است که خریداران با حداقل بودجه، خانه‌‌‌های عرضه شده در بازه قیمتی ۲ تا ۳ میلیارد تومان را نسبت به قیمت پیشنهادی اعلامی واجد ارزش تشخیص نمی‌‌‌دهند و معتقدند این قیمت‌ها حبابی است. بنابراین مانع رونق خرید این گروه از آپارتمان‌‌‌ها در وهله اول قیمت‌های پیشنهادی بالاست. باید دید در روزهای پیش رو با استارت کار بازار مسکن این قیمت‌ها در معاملات منعکس می‌شود یا در عمل بازار به خرید و فروش در دامنه حبابی قیمت‌ها پشت می‌کند.

8 copy

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا