راه و شهرسازیمجله خبری

تشکیل تیم ارزیابی ایمنی ساختمان‌‌‌ها

به گزارش ساختمان آنلاین:  علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در جلسه هماهنگی اجرای مصوبات اخیر دادستانی کل کشور با موضوع تدوین راهکارهای تامین ایمنی ساختمان‌‌‌های پر خطر و پیشگیری از تبعات و خسارات ناشی از وقوع شرایط بحرانی در عرصه‌‌‌ها و اماکن مختلف، گفت: در گام نخست باید موانع اجرایی شناسایی و ابعاد مختلف خطرات موجود اماکن عمومی نا ایمن استخراج شود و پس از آن، تهیه چک‌‌‌لیست ارزیابی ایمنی در دستور کار قرار می‌گیرد. وی افزود: با تهیه تفاهم‌‌‌نامه و به صورت دستورالعمل و با تکیه بر بانک اطلاعاتی و تقسیم وظایف بر اساس قوانین فرادست به‌خصوص قانون مدیریت بحران کشور اقدامات لازم اجرایی خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: تیم‌‌‌های مشترک ارزیابی متشکل از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌هایی همچون مدیریت بحران شهر تهران، آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، معاونت‌‌‌های شهرسازی و فنی عمرانی شهرداری است که این تیم مشترک بازرسی در قالب امضای یک تفاهم نامه همکاری‌‌‌های خود را انجام می‌دهند.

در این نشست حامد یزدی مهر مدیرکل اداره مدیریت بحران استانداری تهران نیز خاطرنشان کرد: در حوزه مدیریت بحران باید شناخت قانون تقویت شود و به دستور دادستانی تمام سازمان‌ها باید پای کار باشند و تعامل و همکاری تقویت شود و هر سازمانی موظف است وظیفه خود را به درستی انجام دهد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، روز ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ جلسه‌‌‌ای در محل دادستانی کل کشور با حضور سازمان‌ها و نهادهای مدیریت شهری برگزار شد و طی آن در خصوص ساماندهی ساختمان‌‌‌ها و اماکن ناایمن و پرخطر بحث و بررسی انجام و مقرر شد شناسایی ساختمان‌‌‌های ناایمن در قالب تدوین تفاهم نامه‌‌‌های مشترک فی‌مابین نهادها و سازمان‌های مرتبط دنبال شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا