اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

بکارگیری مجری ذی صلاح برای همه ساختمانها الزامی می شود

رییس سازمان نظام مهندسی کشور از طراحی الگوریتم بکارگیری مهندسان مجری ذی صلاح و ابلاغ آن طی هفته آتی خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین، دکتر حمزه شکیب در جریان برگزاری همایش روز مهندس ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: جامعه مهندسی تغییرات و تحولات اساسی در ساخت و ساز داشته است و همه مدیران و مسوولان و حتی بهره برداران به وجود همه مهندسان افتخار می کنند.

وی گفت: ما در سال گذشته توانستیم سه کار مهم را انجام دهیم. اولی مربوط به  تعرفه خدمات مهندسی بود که در سال مهار تورم به کمک  دوستان وزارت راه، خوشبختانه تعرفه تا سقف 76درصد افزایش پیدا کرد.

وی اظهار داشت: دومین کار بیمه مهندسان بود که با کمک ویژه دکتر اقبال شاکری،عضو کمیسیون عمران مجلس، بعد از سالها تصویب شد.

رییس نظام مهندسی کشور گفت: اتفاق سوم، بحث مجریان ذی صلاح است که علی رغم اینکه لزوم بکارگیری مجریان ذی صلاح در قانون آمده است  و در مبحث دوم به صراحت تاکید شده اما اجرای آن تحت تاثیر فراز و نشیبهایی عملیاتی نشد.

وی اظهار داشت: اما خوشبختانه از چند ماه با رای  دیوان عدالت اداری،بکارگیری مجری ذی صلاح برای  کلیه ساختمانها الزامی شد.

وی خطاب به مهندسان حاضر در همایش تاکید کرد:  بحث مجری ذی صلاح باید به نحو احسن از سوی شما  اجرایی شود و من خواهش میکنم مهندسان هم کار خوب انجام دهند و هم این  خدمت مهندسی خود را رایگان عرضه نکنند.

شکیب خاطر نشان ساخت:  الگوریتم کار مجریان ذی صلاح در حال طراحی است و هفته آینده ابلاغ می شود و مجریان مکلف هستند این روند را انجام دهند.

شکیب به برنامه های نظام مهندسی در سال آتی اشاره و  تاکید کرد:   تعرفه واقعی مهندسان برای سال آینده را به وزارت راه و شهرسازی  اعلام خواهیم کرد   جرا که هزینه ساختی که معیار تعیین تعرفه مهندسی است اصلا واقعی نیست و این مساله  همواره مورد تمسخر جامعه مهندسی است و  ما واقعا مصمم هستیم که این تعرفه واقعی شود.

وی اذعان داشت: همچنین در سال آینده   به دنبال عملیاتی شدن مبحث 22 مقررات ملی با همکاری  و وزارت راه و کشور و مجلس هستیم که  هم زمینه ایحاد ظرفیتهای  جدید شغلی برای مهندسان است  و هم از اتفاقاتی نظیر حوادث ناشی از حریق و…در ساختمانها پیشگیری می کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا