اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

میانگین عمر مفید ساختمان‌ها در ایران ۲۵ سال است

مدير تجاری‌سازی مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازی با اشاره به اینکه میانگین عمر مفید ساختمانها در ایران ۲۵سال است گفت: صنعتی سازی سبب افزایش ساخت واحدهای مسکونی با کیفیت و پایدار خواهد شد.

جواد اسفندانی ضمن بیان مطلب فوق در گفتگو‌با خبرنگار پایگاه خبری ساختمان آنلاین اظهار داشت: استفاده از فناوری‌های نوین در اجزای سازنده ساختمان می‌تواند به افزایش مقاومت و کیفیت ساختمان‌ها کمک کند.

وی با بیان اینکه به عنوان مثال دیوارهای سریع الحداث با پرت حداقلی، سرعت اجرای بالایی دارند که استفاده از آن‌ها می‌تواند روند ساخت و ساز را تسریع کند افزود:با بهره‌گیری از روش‌های صنعتی سازی، انتظار می‌رود تغییرات عمده‌ای در صنعت ساخت و ساز ایجاد شود.

اسفندانی در ادامه عنوان کرد:تلاش برای افزایش سهم شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت ساختمان می‌تواند به تغییر رویکرد از سنتی به صنعتی کمک کند.

وی افزود:به طور کلی، این رویکرد صنعتی در ساخت و ساز می‌تواند به بهبود کیفیت، سرعت و پایداری ساختمان‌ها منجر شود.

وی در ادامه افزود:از سال 97، شناسایی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های ساختمان و حمل‌ونقل در دستور کار قرار گرفته است.

اسفندانی به آمار شرکتهای دانش بنیان در حوزه مسکن و‌حمل و‌نقل اشاره کرد و اذغان داشت:در حال حاضر، 130 شرکت دانش‌بنیان در حوزه ساختمان و 45 شرکت در حوزه حمل‌ونقل مورد حمایت و همکاری هستند.

اسفندانی تصریح کرد:هدف اصلی، ارائه خدمات تسهیل‌گری و تجاری‌سازی به این شرکت‌ها است. از طریق مرکز تحقیقات، خدماتی مانند صدور گواهینامه‌های فنی و تاییدیه به آن‌ها ارائه می‌شود.

وی ادامه داد:این اقدامات، به منظور ایفای نقش موثر در آموزش و ترویج فناوری‌های نوین در حوزه‌های ساختمان و حمل‌ونقل انجام می‌شود.

وی گفت:در نهایت، هدف نهایی تغییر نگرش سنتی بخش ساختمان به سمت صنعتی‌سازی و ساخت مسکن پایدار است.

3.5/5 - (2 امتیاز)

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا