اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

۱۲۷ زمین دولتی از چنگ زمین خواران نجات پیدا کرد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در یک هفته گذشته بیش از ۱۲۷ زمین دولتی دز شهرهای مختلف توسط زمین خواران رفع تعرض شده است.

به گزارش خبرنگار ساختمان آنلاین، با توجه به آنکه در ایام نوروز شاهد خرید و فروش و همچنین تعرض به اراضی دولتی هستیم هشدارهایی در این خصوص از سوی وزارت راه و شهرسازی و همچنین سازمان ملی زمین و مسکن داده شده است چرا که آمارهای شکایت حاکی از آن است که در این ایام میزان فروش زمین به چندین نفر و همچنین میزان کلاه برداری در این ایام افزایش یافته‌است.
در همین رابطه ارسلان مالکی در گفت و گو با خبرنگار ساختمان آنلاین اظهار داشت: یگان حفاظت سازمان ملی در سراسر کشور در بازه زمانی ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا سوم فروردین ماه امسال ۱۳۷ مورد تعرض به زمین‌های دولتی را به صورت فوری رفع کرده‌اند.

به گفته سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از مجموع ۱۳۷ مورد تعرض به اراضی دولتی، به مساحت ۴۱۶ هزار متر مربع در این یک هفته، خوشبختانه تمامی آنها توسط نیروها در یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان‌های کشور رفع شده است.

او می گوید: از لحاظ مساحت، وقوع و رفع تعرض یگان حفاظت استان‌های اصفهان، فارس و جنوب کرمان بیشترین آمار و از لحاظ ارزش ریالی زمین‌های رفع تعرض شده، البرز، تهران و فارس بهترین عملکرد را در میان یگان‌های حفاظت داشته‌اند.

مالکی گفت: در بخش اجرای احکام قضایی هم در این هفته در استان بوشهر یک مورد زمین به مساحت تقریبی ۴۸ هزار متر مربع به بیت‌المال بازگردانده شد.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن گفت: متاسفانه در ایام تعطیلات نوروزی برخی افراد سودجو زمینه را برای دست‌درازی به اراضی دولتی، مساعد می‌یابند که امیدواریم با اقدامات هوشمندانه و آماده باش تمامی نیروهای یگان حفاظت در سراسر کشور بتوانیم با این قبیل افراد برخورد شایسته را داشته باشیم.

شایان ذکر است امروز وزارت راه و شهرسازی در قالب هشداری به تمامی مسافران نوروزی به ویژه در شهرهای شمالی اعلام کرد که به هیچ عنوان اقدام به خرید زمین بدون استعلام از ادارات کل راه وشهرسازی نکنند چراکه بسیاری از کلاه برداران در شهرهای مختلف برخی از واحدها و یا اراضی را به چندین نفر فروخته که همین امر زمینه ساز مشکل برای خریداران می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا