اخبار ساختمان آنلایندیدگاهصنایع ساختمانیمجله خبری

عرضه سیمان در بازار بورس تنها به نفع سرمایه داران است

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: عرضه سیمان در بورس تنها به نفع سرمایه داران بوده و نقشی در کنترل بازار مصالح ساختمانی و یا سازندگان نداشته است.

ایرج رهبر، رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران در گفت و گو با خبرنگار ساختمان آنلاین، با بیان اینکه مصالح ساختمانی برای پروژه های عمرانی و ساختمانی کشور باید از طریق کارخانه ها تامین شوند گفت: در حال حاضر عمده مصالح ساختمانی باید در بورس عرضه شوند اما متاسفانه شاهد آن هستیم که این اقدام کنترل کننده نبوده و افرادی که وارد بورس شده اند در شرایط کنونی بیشتر به دنبال سرمایه بوده اند.

رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه افرادی که وارد بازار بورس شده اند بیشتر به دنبال سرمایه و سود هستند و این اقدام آنها تاثیر چندانی در بازار نداشته است اظهار کرد: عرضه سیمان در بورس تاثیری نداشته و در حال حاضر سیمان تنها در دست 15 نفر است و هر تصمیمی که این افراد می گیرند باعث می شود که قیمت ها افزایش و یا کاهش یابد.

او بیان کرد: دولت باید قیمت مصالح ساختمانی در کارخانه را کنترل کند تا از این طریق بازار ساخت وساز ساماندهی شود.

رهبر اظهار کرد: انتظار ما آن است که مدیریت کاملی در کنترل و قیمت مصالح ساختمانی صورت گیرد و در حوزه ساخت و ساز به این موضوع باید توجه ویژه ای شود.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران توضیح داد: بخش عمده ای از مصالح ساختمانی از طریق کارخانه ها تامین می شود اما دولت یکی از اقداماتی که در حوزه مصالح ساختمانی انجام داده به ویژه در بازار سیمان آن است که در بورس عرضه کرده و همین خود باعث شده که قیمت ها در بازار تغییر چندانی نکند.

او می گوید: باید مصالح ساختمانی در کشور از طریق کارخانه ها تامین شود چراکه عرضه سیمان در بورس تاثیر چندانی در بازار نداشته و افرادی که وارد بازار بورس شده اند اجازه تثبیت و یا کاهش قیمت را نمی دهند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا