اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

اراضی رایگان در شهرهای کوچک رشد چشمگیری پیدا کرد

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: ۵۶ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک زمین رایگان دریافت کردند که این پروژه‌ها در گروه های یک، دو و یا سه نفره ساخته می شود.

حمید رضا سهرابی، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن در گفت و گو با خبرنگار ساختمان آنلاین،  با بیان اینکه ۵۶ هزار زمین رایگان برای ساخت واحدهای مسکونی به متقاضیان در شهرهای کوچک واگذار شده است گفت: واگذاری زمین به متقاضیان نهضت ملی مسکن و ساخت خانه‌های یک طبقه در اولویت است.

او ادامه داد: تخصیص اراضی به گروه های یک، دو یا سه نفره انجام می شود، پس از واگذاری زمین به متقاضی، برخی از واحدها توسط خود متقاضیان ساخته می شود و برخی از واحدها هم توسط بنیاد مسکن، انبوه سازان و تعاونی ها ساخته می شود.

سهرابی بیان کرد: ساخت ۱۱۹ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در حال ساخت است که از این تعداد ۵۶ هزار واحد در قالب اراضی رایگان در شهرهای کوچک اختصاص داده شده و مابقی هم توسط بنیاد مسکن در حال ساخت است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اظهار کرد: ۸۰ هزار واحد مسکونی در مرحله فنداسیون قرار دارد و ۴۰ هزار واحد هم در مرحله سفت کاری قرار دارد و متناسب با پیشرفت واحدها هم آورده متقاضیان واریز می شود که در حال حاضر خوب بوده اما به مرور و با رسیدن به مرحله نازک کاری میزان واریزی آنها کمتر می شود.

او گفت: البته بسیاری از متقاضیان زمانی که می بینند پروژه رشد کرده و به مرحله نازک کاری رسیده آورده خود را هر جور شده تکمیل می کنند.

سهرابی تاکید کرد: بسیاری از اقدامات در حوزه تکمیل پروژه های نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن در حال انجام است که این اقدامات عبارت است از پیگیری دریافت پروانه ساختمانی، تسهیلات بانکی و نظارت بر ساخت را انجام می‌دهد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا