اجتماعی

با اقدامات جهادی یک سال گذشته فرایند تعیین تکلیف کالاهای بلا تکلیف گمرک فرودگاه حضرت امام (ره) بعد از ۱۶ سال روبه پایان است

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، علی صالحی دادستان، به منظور بررسی روند تعیین تکلیف کالاها موجود در گمرکات از انبارهای عمومی گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) بازدید کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین، صالحی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: بیشتر کالاهای سنوات گذشته از گمرکات ترخیص شده و اکثر قریب به اتفاق کالاهایی که امروز مشاهده کردیم ورودی سال ۱۴۰۱ است.

علی صالحی گفت: بعد از تحویل قریب بیش از ۱۸۰۰۰ قبض کالا به وزن تقریبی۷۰۰ تن در حال حاضر ۷۰۰ قبض کالا به میزان ۱۴ تن مانده آماده تحویل به سازمان اموال تملیکی است که مقرر شد تا یکشنبه هفته آینده تحویل سازمان اموال تملیکی داده شود.

وی با اشاره به دستور مؤکد رئیس قوه قضائيه در بازدید از انبار گمرکات و سازمان اموال تملیکی گفت: با نظارت مستمر دادستانی تهران امروزه شاهد آن هستیم که انبارهای مملو از کالاهای بلا تکلیف در سازمان اموال تملیکی و گمرکات استان ساماندهی و به شرایط استاندارد انبارداری رسیده‌اند.

صالحی اضافه کرد: با توجه به عدم تعیین تکلیف کالاهای رسوبی فرودگاه حضرت امام (ره) در ۱۶ سال گذشته، ظرف یک سال جاری ۲۱هزار ردیف قبض کالایی متروکه و بلاصاحب تعیین تکلیف شد و در حال حاضر مانند سال گذشته، شاهد حجم انبوه کالاهای بلاتکلیف نیستیم.

دادستان تهران بیان کرد: در بازدید سال گذشته از انبارهای فرودگاه حضرت امام (ره) مقادیر زیادی کالای غیر قابل مصرف رویت شد که با دستور دادستانی تهران تا کنون مقدار۱۵۰ تن از آنها به جهت فساد و انقضای تاریخ مصرف معدوم شده است.

صالحی با اشاره به اینکه ترخیص کالاهای متروکه و بلاصاحب در گمرکات به روز شده است، گفت: از مدیران و کارکنان گمرکات استان تهران به ویژه گمرک فرودگاه حضرت امام (ره) و همچنین مسئولان سازمان اموال تملیکی برای فعالیت‌های جهادی یک سال گذشته، تشکر می‌کنم و انصافاً کار جهادی و انقلابی کرده‌اند.

دادستان تهران همچنین گفت: خوشبختانه در بازدید از چهار انبار اصلی، مشهود است که قفسه‌های انباشته از کالاهای بلا تکلیف خالی شده و فضای کافی برای ورود کالاهای اساسی مورد نیاز تولید فراهم شده است و شاهد هستیم اکثر کالاهای موجود در انبارها تجهیزات پزشکی، پیش‌سازهای دارویی و کالاهای مسافری است که در جریان روال قانونی و متعارف ترخیص قرار دارند.

وی اضافه کرد: خالی شدن انبارهای انجماد با دستور این دادستانی از کالاهای قدیمی و تاریخ مصرف گذشته حجیم، که محدودیت شدید فضا و اتلاف انرژی وتحمیل هزینه به دولت را موجب شده بود در بازدید جاری در خور توجه بود.

صالحی تاکید کرد: فرودگاه امام خمینی (ره) به دلیل موقعیت وماموریت‌های آن باید در شأن جمهوری اسلامی باشد و با توجه به اینکه اولین مبدأ ورود مسافر و کالاهای راهبردی است باید توجه ویژه ای به آن شود. بر همین اساس دستور ساماندهی فضای مناسب برای استقرار موقت سازمان های خدمات‌رسان در قالب پنجره واحد ظرف یک هفته آینده وتخصیص زمین مناسب از ناحیه شهر فرودگاهی برای ساخت مجتمع دائمی اداری ظرف ۳ ماه آینده در جهت افزایش رضایتمندی و جلوگیری از سرگردانی مراجعان صادر شد.

دادستان تهران به صورت سرزده و بدون اعلام قبلی از دومین انبار بزرگ فرودگاهی مکانیزه خاورمیانه در فرودگاه حضرت امام (ره) بازدید کرد و افزود: متأسفانه تنها از پنج درصد ظرفیت این سالن ۷۵ هزار متری و مدرن استفاده می‌شود که مقرر شد این مورد در دادستانی تهران به عنوان پرونده خاص در دستور کار قرار گیرد و موانع استفاده از این ظرفیت عظیم، هفته آینده با برگزاری جلسه فوق‌العاده با حضور وی و مدیران مربوطه بررسی شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا