اجتماعی

لزوم تعیین تکلیف پهنه صنعتی شمال ری

عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم تعیین تکلیف پهنه صنعتی شمال ری تاکید کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین زهرا شمس‌احسان عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز (یکشنبه) در صد و سی و هشتمین جلسه شورا در تذکری درباره ناحیه صنعتی شمال ری واقع در محدوده منطقه 20 شهر تهران اظهار داشت: این ناحیه صنعتی به مساحت 200 هکتار در محور فدائیان اسلام، با گستره وسیعی از کاربری‌های انبارها و کارگاه‌های صنعتی خُرد قدیمی و بعضاً رها شده روبه‌رو است.

شمس‌احسان گفت: طی بند 4 مصوبه 522 كميسيون ماده پنج تاریخ 14/11/1392 ضمن موافقت با کلیات طرح “ساماندهی پهنه های صنعتی شمال منطقه 20” به منظور بررسي و رفع مشكلات بخشی از خيابان فدائيان اسلام و بافت مجاور مقرر شد، كارگروه فنی كميسيون ماده پنج، طرحی در خصوص تأمين سرانه‌ها، فضای سبز و خدمات عمومی به صورت دقيق‌تر بررسی کند و پيشنهاد جديدی ارائه شود.

وی ادامه داد: همچنین محدوده‌ای در شمال طرح مذکور به مساحت تقريبی 250 هكتار به طرح اولیه اضافه و مقرر شد كه طرح مکمل و یکپارچه‌ای با وسعت حدود 450 هكتار، تهيه و مجدداً به كميسيون ماده پنج ارائه شود؛ از اين رو طرح “ساماندهي محور فدائيان اسلام” در چارچوب مفاد مصوبه كميسيون ماده پنج در دستور كار قرار گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در نهایت شورای عالی شهرسازی و معماری ایران طرح بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام را در تاریخ 24/12/1399 با محوریت ایجاد مراکز تجاری، اداری، مراکز تولیدی، نمایشگاه، بازار روز، فضاهای سبز عمومی و پارکینگ برای ناحیه صنعتی شمال ری تصویب کرد.

وی اضافه کرد: همچنین عرصه مذکور در طرح جامع تهران نیز به عنوان محدوده نیازمند تهیه طرح موضعی و ایجاد پهنه تجارت جهانی مشخص شده است.

شمس‌احسام با طرح این سوال که چرا پهنه صنعتی شمال ری فعلاً تحولی مبتنی بر یک طرح یکپارچه به خود ندیده است؟ اظهار داشت: شایسته است این محدوده مورد توجه جدی شهرداری تهران در اجرای طرح مصوب قرار گیرد؛ قطعا ادامه روند بلاتكليفي شهروندان، امر مطلوبی نیست؛ زیرا این محدوده به یکی از عرصه‌های رها شده و نسبتاً ناکارآمد تهران طی 2 دهه اخیر تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: امید است با ابتکار مدیریت شهری و عملیاتی شدن ناحیه صنعتی شمال ری، این محدوده در اقتصاد ری و شهر تهران تاثیر بسزایی داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهردار تهران تقاضا دارم در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف و اخذ تصمیم جدی پیرامون وضعیت این پهنه مطابق آخرین مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در چارچوب برنامه‌های اجرایی منسجم اقدام کند. لذا شایسته است پاسخ مذکور در قالب گزارشی مستند و مستدل در خصوص نحوه اقدام در راستای مدیریت پتانسیل های این پهنه ارائه شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا