اجتماعی

لزوم توجه کافی به مباحث پدافند غیرعامل و ایمنی در شهر تهران

به گزارش ساختمان آنلاین  احمد صادقی در یکصد و بیست و دومین جلسه شورا  با اشاره به در پیش بودن سالگرد حادثه پلاسکو گفت: در ایام سالگرد فروریزش ساختمان پلاسکو در 30 دی ماه سال 1395 هستیم، حادثه ای که طی آن 16 نفر از آتش نشانان فداکار شهر تهران به شهادت رسیدند و چند تن از شهروندان عزیز نیز جان خود را از دست دادند. این حادثه تلخ و فداکاری‌های صورت گرفته توسط آتش نشانان تهران چنان شاخص بود که مقام معظم رهبری (حفظه الله) در پیامی فرمودند: «اینها شهیدان راه خدمت دشوار و انجام وظیفه‌ی پرخطرند و هرگز فراموش نخواهند شد ان‌شاءالله».
وی ادامه داد: این واقعه عاملی شد تا ضرورت توجه به مسائل ایمنی و پدافند غیرعامل بیش از پیش نمایان گردد و شورای اسلامی شهر تهران نیز در تاریخ 07/11/1396 طی مصوبه «الزام شوراي اسلامي شهر تهران مبني بر تشكيل كميته ارتقاء ايمني ساختمان‌هاي شهر تهران جهت پي‌گيري تحقق خروجي‌ها و پيشنهادات گزارش‌هاي تهيه شده در كارگروه‌هاي دولت، مجلس شوراي اسلامي و شوراي اسلامي شهر تهران (دوره چهارم) و ساير سازمان‌ها، نهادها پيرامون بررسي حادثه ساختمان پلاسكو» کمیسیون محترم نظارت و حقوقی شورای شهر را مسئول کمیته مذکور کرد که ظاهرا در دوره پنجم شورای اسلامی و حتی تا کنون اقدام موثری صورت نپذیرفته است.
صادقی افزود:  لذا از هئیت رئیسه و ریاست محترم کمیسیون حقوقی درخواست دارم که موضوع را تا رسیدن به نتیجه و ارائه گزارش به شهروندان محترم پیگیری نمایند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: اقدام دیگری که در دوره جدید مدیریت شهری رخ داد ابلاغ «دستورالعمل پیشنهاد و تصویب پروژه های جدید شهرداری تهران» توسط شهردار محترم تهران بود که طی آن شهرداری موظف است برای تمامی پروژه ها 8 پیوست مطالعاتی از جمله «مطالعات توجیهی پدافند غیرعامل» تهیه نماید. تا جایی که من اطلاع دارم، این پیوست ها نه تهیه می شوند و نه واحدی بررسی و تایید آنها را برعهده دارد و نه پیوستی جهت اطلاع همگانی منتشر میشود. لذا ضروری به نظر میرسد که شهرداری تهران گزارشی از وضعیت تهیه پیوست های دستورالعمل به خصوص پیوست پدافندغیرعامل ارائه نماید.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا