اجتماعی

لزوم به‌روزرسانی و انتشار برخط راهنمای مکان‌های مناسب‌سازی شده برای معلولان

به گزارش ساختمان آنلاین، زهرا شمس‌احسان رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در صد و دوازدهمین جلسه شورا در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران سرآغاز وحدت استراتژیک روی مبانی و منافع ملی مردم فهیم ایران است، اظهار داشت: تأمل دوباره در متن این قانون مترقی و نصب‌العین کردن آن، می‌تواند مانع‌زدا و راهگشا برای همه مردم در زمینه‌های مادی و معنوی باشد.

شمس‌احسان افزود: نام‌گذاری روز 12 آذرماه به‌عنوان روز جهانی افراد دارای معلولیت و با استناد به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در سال 1399 با موضوع “حمايت از حقوق افراد داراي معلوليت”، لازم است ضمن تقدیر از اقدامات مطلوب و اثربخش همچون اضافه شدن بیست خودروی ون مناسب‌سازی شده به سامانه ويژه معلولان و جانبازان در بهار امسال، اولویت‌بخشی مضاعف  به برنامه‌های متمرکز بر زیست‌پذیری حداکثری شهر برای تمام شهروندان و افزایش امکان استفاده از خدمات شهری برای آحاد مردم، مورد توجه ویژه قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: اجرای بهنگام برخی از طرح‌های تدوین‌شده، موجب ارتقای کیفیت زندگی گروه‌های هدف خواهد شد؛  ازاین‌رو با عنایت به اهمیت موضوع ” به‌روزرسانی و انتشار برخط نقشه راهنماي مكان‌هاي مناسب‎‌سازي شده برای معلولان” مطابق ماده سوم مصوبه مذکور، تسریع در انجام این اقدام را از شهردار تهران خواستارم.

شمس‌احسان اضافه کرد: در راستای حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، مطابق ماده چهارم مصوبه، بر لزوم ارجاع خارج از نوبت ساختمان‌هایی كه پس از دريافت گواهي پايان كار نسبت به تغييرات فيزيكي، نظير جمع‌آوري رمپ‌هاي ويژه افراد داراي معلوليت اقدام ‌می‌کنند به كميسيون موضوع ماده 100 تأکید کرده و ارائه گزارش‌های مستمر از روند اجرای مصوبه مذکور توسط دبیرخانه ستاد مصوبه حقوق افراد داراي معلوليت مستقر در معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مورد انتظار است.

وی گفت: با توجه به لزوم فعالیت جهادی ستاد مناسب‌سازی فضاهای شهری مطابق مصوبه شورای دوم مجدداً بر لزوم کاهش زمان انتظار برای استفاده از سامانه حمل‌ونقل ویژه‌ی افراد دارای معلولیت از طریق هوشمندسازی تردد این خودروهای اشتراکی تأکید می‌کنم.

شمس‌احسان با تاکید بر ایجاد ارتباط بین ساختار اداری ستاد مناسب‌سازی فضاهای شهری با نخبگان رشته‌های مختلف برای به‌روزرسانی دستورالعمل‌های فنی و جزییات اجرایی مناسب‌سازی این فضاها گفت: مناسب‌سازی این فضاها متناسب با شرایط بومی محلات شهر تهران و ایجاد سازوکارهای پایشی کارآمد در هزینه کرد بهینه اعتبارات این بخش برای ملموس شدن خروجی‌های این ستاد در سطح شهر ضرورت دارد.

رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به دیدار خود با رییس فدراسیون ناشنوایان خاطرنشان کرد: در این دیدار مطالبات و درخواست‌های آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این دیدار مشکلات و چالش‌های آن‌ها با شهرداری منطقه ۷ و مدیرعامل سازمان ورزش مطرح شد و متعهد شدند مشکلات موجود را برطرف کنند.

شمس‌احسان با اشاره به اینکه فدراسیون ناشنوایان در سال ۲۰۲۴ میزبان مسابقات جهانی ناشنوایان در سه رشته جودو، کاراته و تکواندو است، اظهار داشت: این مسابقات با حضور ۸۰ کشور در تهران برگزار خواهد شد؛ جهت حمایت از این ورزش کمیته هماهنگی برگزاری این مسابقات با حضور شهردار تهران در شهرداری تهران برگزار شود و حمایت‌های لازم از این ورزش و رویداد ارزشمند ورزشی صورت گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا