اجتماعی

مصونیت مقصرین در پس اقدامات صددرصدی دستگاه‌ها

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به گزارش ریاست سازمان ملی استاندارد در خصوص عوامل ایجاد آلودگی هوا گفت: چرا همیشه می آییم از اقدامات صد در صدی می گوییم ولی از مقصرین هیچ یادی نمی کنیم، از کارهای نکرده خودمان و دیگران نمی گوییم، نه فقط شهرداری تهران بلکه دستگاه های متولی چه کاری بایستی انجام می دادند و ندادند و امروز آلودگی هوا بلای جان شهروندان شده است.

به گزارش ساختمان آنلاین، احمد صادقی در یکصد و بیست و سومین جلسه شورا و پس از استماع گزارش مهدی اسلام پناه رییس سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص عوامل ایجاد آلودگی هوا گفت: در ابتدا از حضور آقای اسلام پناه تشکر می کنم که در زمان حضور ایشان در سازمان ملی استاندارد اقدامات خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: اما این گزارش چند نکته داشت که توجه شما را به آن جلب می کنم؛ با توجه به این گزارش، آلودگی هوا نباید ناشی از سوخت خودروها و موتورسیکلت ها باشد چون که استاندارد ها همه رعایت شده است. این در حالی است که بیشتر کارشناسان اذعان دارند که آلودگی هوای تهران ناشی از آلاینده های متحرک نظیر موتور سیکلت ها و خودروها است، خب سوال اصلی که کدام گزارش صحیح است؟

صادقی افزود: آیا پالایشگاه ها توجهی به استاندارد ها ندارند یا اینکه نظارتی بر حوزه رعایت استاندارد ها صورت نمی گیرد یا اینکه سازمان استاندارد کاری که بایستی انجام دهد را انجام نمی دهند؟

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما توقع داریم از شما به عنوان یک مسئول دلسوز به ما بگویید که چرا با وجود انجام همه اقدامات هنوز آلودگی هوا داریم؟ مقصر کی هست؟

صادقی گفت: بیش از 40 سال است که می گوییم هنوز گازوییل، نفت و گاز و گاز طبیعی ما استاندارد اجباری ندارد و این در حالی است که یکی از عوامل اصلی ایجاد آلودگی هوا استفاد از این سوخت ها در شهرهای بزرگ مانند تهران است.

صادقی خاطر نشان ساخت: چرا همیشه می آییم از اقدامات صد در صدی می گوییم ولی از مقصرین هیچ یادی نمی کنیم، از کارهای نکرده خودمان و دیگران نمی گوییم، نه فقط شهرداری تهران بلکه دستگاه های متولی چه کاری بایستی انجام می دادند و ندادند و امروز آلودگی هوا بلای جان شهروندان شده است.

صادقی در پایان افزود: سوال پایانی من از شما این است که آیا شما در شماره گذاری موتور سیکلت ها نقشی دارید یا خیر؟

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا