اجتماعی

طرح محله الگو با حضور اساتید دانشگاه و صاحب‌ نظران مسکن کشور در محل خانه لرزاده تهران بررسی شد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی هدایت افزود: در همین راستا و با هدف دریافت نظرات اساتید دانشگاه که در زمینه مسکن دارای تجربه های علمی و اجرایی هستند، نشستی در خانه لرزاده برگزار شد. در این نشست آقای دکتر صارمی ضمن استقبال از مشارکت اساتید در شکل‌دهی به محلات الگو بر تداوم چنین گفتگوهایی برای رسیدن به راهکارهای اجرایی اشاره کردند و در ادامه نیز طرح تهیه شده برای یک محله الگو توسط سازمان نوسازی شهر تهران ارائه و درخصوص طرح مذکور، ضرورت توجه به موضوعات زیر از سوی اساتید مورد تأکید قرار گرفت: توجه به عمق مبانی و شوند محله ایرانی اسلامی و بسنده نکردن به ابعاد صوری آن؛ توجه به ابعاد اجتماعی مسکن و ویژگی های گروه های هدف که قرار است در این پروژه ساکن شوند؛ توجه به ابعاد اقتصادی واستطاعت پذیری مسکن تولیدی برای گروه های هدف؛ بهره برداری از تجارب و طرح های مرتبط که بعضاً توسط اساتید حاضر در جلسه ارائه شده است؛ استفاده از مشاوران ذیصلاح در طراحی محلات الگو؛ توصیه به تبعات اجتماعی ساختمان های بلندمرتبه؛ توجه به یکپارچگی عناصر شکل دهنده محله و همچنین همجواری محله با بافت و محلات اطراف.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد، با بهره گیری از این تجارب و افزودن غنای علمی این طرح بتوانیم در آینده ای نزدیک اولین محله الگو را در شهر تهران به مرحله اجرا در آوریم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا