اجتماعی

ادامه بررسی پرونده محکومان و متهمان توسط مسئولان قضایی برای تطبیق با معیارهای عفو مقام معظم رهبری

بلافاصله بعد از اعلام خبر عفو گسترده رهبر معظم انقلاب به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد رجبیه، با دستور رئیس قوه قضائیه، کارگروه های ویژه تطبیق پرونده محکومان و متهمان با معیارهای عفو در دادگستری‌های استان‌های سراسر کشور تشکیل شد.

به گزارش ساختمان آنلاین، رئیس قوه قضائيه در جلسه شورای عالی قضایی روز دوشنبه ۱۷ بهمن‌ماه به روسای دادگستری تمام استان‌ها دستور داد: در راستای تسریع در اجرای فرمان عفو رهبر انقلاب، هیئت‌هایی را جهت تطبیق مصادیق با معیارهای پیش‌بینی شده تشکیل دهند تا این هیئت‌ها هر چه سریع‌تر فهرست زندانیان و محکومان مشمول عفو قرار گرفته را به خود آنها و جامعه اعلام کنند و در همین روزهای اعیاد دینی و ملی، حلاوت و شیرینی به کام مردم بنشیند.

مسئولان قضایی دادگستری های هرمزگان و مازندران و سمنان طی بازدیدهای شبانه پیگیر اجرای عفو مقام معظم رهبری بودند.

طبق پیگیری‌ها مسئولان قضایی استان‌های تهران، البرز، سمنان، هرمزگان، آذربایجان غربی، قزوین، سیستان و بلوچستان، فارس، گلستان، کار رصد پرونده محکومان و متهمان را آغاز کرده‌اند، همچنین اخبار واصله نشان می‌دهد سایر استان نیز کار تشکیل هیات‌های قضایی به منظور عفو زندانیان را آغاز نموده و موضوع آزادی زندانیان واجد شرایط تا حد قابل قبولی پیش رفته و تسریع شده است.

روز گذشته در پی دستور رئیس کل دادگستری استان تهران، ۳۲ هیات قضایی با سرپرستی مدیران قضایی استان تهران و مجموعا ۵۱۱ مقام قضایی به‌طور هم‌زمان از هشت زندان استان تهران بازدید به‌عمل آوردند و وضعیت مددجویان را از حیث برخورداری از نهادهای ارفاقی مورد ارزیابی قرار دادند و دستورات لازم را در جهت مساعدت به زندانیان صادر نمودند.

هچنین ۴۹ نفر از مسئولان قضایی استان تهران با حضور در زندان زنان پرونده زندانیان را بررسی کردند.

طبق پیگیری‌ها امروز نیز مسئولان قضایی استان تهران در زندان‌ها برای بررسی پرونده زندانیان حاضر شده‌اند.

مسئولان قضایی دادگستری‌های هرمزگان و مازندران و سمنان طی بازدیدهای شبانه پیگیر اجرای عفو مقام معظم رهبری بودند.

امروز نیز مسئولان قضایی تمام استان‌ها با حضور در زندان‌ها در حال بررسی پرونده زندانیان برای تطبیق با معیارهای عفو مقام معظم رهبری هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا