اجتماعی

نزدیکترین ساختمان‌هابه مراکز درمانی به همراه‌‌سرای بیماران اختصاص داده شود

به گزارش ساختمان آنلاین: وی با بیان اینکه مصوبه‌ای در خصوص اسکان همراهان بیماران بیمارستان توسط این سازمان وجود دارد و ملزم به اجرای آن‌هستند ادامه داد: همراهان‌ بیماران با مراجعه به مددکاری مرکز درمانی می‌توانند مجوز سه روز با تمدید سه دوره در همراه‌سرای بیمارستان‌ها را دریافت کنند.

عضو‌هیئت رئیسه شورای شهر تهران بر الزام اجرای اسکان همراهان بیماران در همراه‌سرا‌ها و ارائه خدمات به آنها تاکید کرد و گفت: معمولا نزدیک‌ترین همراه‌سرا به مراکز درمانی به همراهان بیماران معرفی می‌شود اما همراهان بیماران به دلیل وابستگی عاطفی تمایل دارند در نزدیکترین موقعیت مکانی به بیمار خود قرار بگیرند تا احساس آرامش داشته باشند.از این رو در حیاط بیمارستان‌ها و یا پیاده‌روهای نزدیک مراکز درمانی اسکان می‌کنند.

نجفی با تاکیدبر اینکه حفظ زیبایی بصری شهر از اهمیت زیادی برخوردار است بیان کرد: باید از تجمع و اسکان همراهان بیماران در معابر اطراف بیمارستان جلوگیری کرد.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه برخی همراه‌سراها از مراکز درمانی دور هستند ادامه داد: در بازدیدهای میدانی که از بیمارستان‌ها داشته‌ای شهرداران مناطق خواستم نزدیکترین اماکن به بیمارستان‌ها مخصوصا مراکز درمانی بزرگ به همراه سراها اختصاص داده شود.

نجفی خاطرنشان کرد: امکان اینکه نزدیک‌ترین ساختمان‌ها به مراکز درمانی جهت اسکان همراهان بیماران اختصاص داده شود وجود ندارد؛ اما در این دوره از مدیریت شهری یکی از مواردی که بسیار حائز اهمیت است و سیاستگزاری‌هایی در این خصوص انجام شده همین موضوع است که پیگیری‌های لازم از سوی شورای تا محقق شدن این امر‌ ادامه خواهد داشت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا