اجتماعی

مدیریت شهری در مسیر تحقق شهرِایمن/ تاکید بر ارزیابی ناحیه محور موضوع ایمنی در محلات

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی بابایی، رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران در سی و دومین جلسه کمیته ایمنی و مدیریت بحران که با موضوع بررسی ساختمان های ناایمن شهرداری منطقه ۱۸ برگزار شد؛ با بیان اینکه از ابتدای دوره مدیریت شهری ششم، موضوع وجود ۱۲۹ ساختمان خیلی پر خطر و بحرانی مطرح می شد، اظهار داشت: با پیگیری هایی که در کمیته ایمنی و مدیریت بحران و همراهی مناطق انجام شد، این تعداد کاهش یافته است.
وی با تاکید بر اینکه باید ایمنی اولویت اول مناطق باشد، گفت: از سازمان آتش نشانی و سازمان مدیریت بحران انتظار داریم که موضوع ایمنی را به طور ناحیه محور ارزیابی کرده و هر سه ماه یکبار نتیجه ارزیابی ها را به معاونین شهردار و شهردار تهران ارائه کنند.
بابایی با اشاره به اینکه موضوع تعیین تکلیف ساختمان های ناایمن در برنامه چهارساله آورده شده و تعداد  ساختمان هایی که باید ایمن سازی شوند، مشخص است، افزود: یکی از آسیب های که در مناطق وجود دارد عدم آگاهی مجریان از نحوه ایمن سازی ساختمان ها است که این امر ضرورت ارائه برنامه های آموزشی برای متولیان از جمله شهرداران نواحی و حتی شهرداران مناطق را نشان می دهد.
رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران، اخطار، اطلاع رسانی، قطع انشعاب آب، قطع انشعاب برق با حکم دادستانی و سپس اقدام به پلمپ را مراحل قانونی ایمنی سازی عنوان و خاطر نشان کرد: آگاهی از این مراحل می تواند مسیر ایمن سازی ساختمان های ناایمن را هموار کند.
وی با اشاره به وضعیت سوله های مدیریت بحران در مناطق شهرداری تهران، اظهار داشت: سوله های بحران دچار مشکل جدی در حوزه نگهداشت هستند و کانکس های مدیریت بحران نیز باید داخل ساختمان شهرداری، مساجد و مدارس باشند و از معابر جمع آوری شوند.
بابایی همچنین بر ضرورت ارتباط تنگاتنگ مدیران منطقه با استانهای معین تاکید کرد و اظهار داشت: از مسئولان استان های معین دعوت شود تا از منطقه بازدید کرده و از نزدیک با مخاطرات و مزیت های منطقه آشنا شوند تا در صورت بحران بتوانند با آگاهی بیشتر کمک رسانی کنند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه این جلسه از گروه های دوام به عنوان سرمایه های اصلی در بحران یاد کرد و گفت: در زمان بحران شهروندان با خود امدادی بسیاری دغدغه‌ها را رفع می کنند؛ همین موضوع ضرورت ارتقای خانه های دوام را افزایش می دهد.
بابایی همچنین بر اجرای مانورهای محله محور، و فعالیت هدفمند خانه های ایمنی و دوام در همه سراهای محلات شهر تهران تاکید کرد.وی وجود شن چاله ها را از مشکلات در راه ایمنی منطقه 18  شهرداری تهران دانست و افزود: رفع خطر شن چاله ها نیازمند اقدامی جهادی است که با کوشش شهردار منطقه و سایر  دستگاه ها محقق می شود.
در این جلسه همچنین از خانواده شهید حامد هوایی، شهید آتش نشان تقدیر شد و یاد و خاطره این شهید بزرگوار گرامی داشته شد.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا