اجتماعی

تبدیل کوه‌های «بی بی شهربانو» به قطب گردشگری جنوب تهران

فرماندار شهرستان ری با اشاره به ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری جنوب تهران گفت: کوه‌های بی بی شهربانو می‌تواند به جاذبه گردشگری جنوب تهران تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ساختمان آنلاین، حمید زمانی در آئین بهره برداری از فاز نخست طرح جنگل داری ۱۵۰۰ هکتاری کمربند سبز شهر تهران، گفت: این منطقه از شهر ری یعنی کوه‌های بی بی شهربانو که امروز شاهد بهره برداری از جنگل کاری ۵۰۰ هکتاری در آن هستیم در آینده به بهشتی برای شهروندان تبدیل خواهد شد. این محدوده جاذبه مذهبی و گردشگری بسیاری دارد و امیدوارم در آینده شاهد توسعه این محدوده باشیم.

وی افزود: ما کمک خواهیم کرد که محدوده به قطب گردشگری مناسب تبدیل شود. اینجا می‌تواند به زیباترین جاذبه‌های جنوب شهر تبدیل شود و در این راستا نیز باید از زحمات شهرداری تهران نیز قدردانی کنم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ری به عنوان یکی از ۱۵ شهر تاریخی با سابقه بالای تاریخی در دنیا مطرح است که با حضور حضرت عبدالعظیم حسنی به عنوان قطبی برای عالم شیعه محسوب می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر در پی انتقال خطوط برق فشار قوی در برخی محدوده‌های تهران از جمله صالح آباد شرقی هستیم. هزینه‌های این انتقال در حال هماهنگی برای تامین است و امیدواریم به زودی این موضوع انجام شود. البته در صالح آباد شرقی شاید نیاز به دستور شهردار تهران داشته باشیم تا مردم این محدوده‌ها شاهد یک گره گشایی بزرگ باشند.

وی تاکید کرد: از نزدیک شاهد کار جهادی شهرداری هستیم و در مجلس هم مدافع شهرداری هستیم. چرا که مردم تهران نباید هزینه‌های پایتخت بودن را پرداخت کنند. بلکه مجموعه حاکمیت باید نقش خود را به درستی ایفا کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا