اجتماعی

لزوم تدوین سازوکار و اجرای مصوبه اعطای نشان‌های شهروندی

به گزارش ساختمان آنلاین:  زهرا شمس‌احسان عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران صبح امروز (سه‌شنبه) در نود و ششمین جلسه شورا در تذکری در خصوص اعطای نشان‌های شهروندی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بسیار خوب مصوبه اعطای نشان‌های شهروندی مصوب ۸۹/۵/۱۲ و اصلاحات بعدی آن در ارتقاء فرهنگ و اخلاق شهروندی و تشويق شهروندان قانون مدار، اخلاق مدار، هنجارگرا، دانش مدار و هویت‌مدار و مشارکت محور و فعال در برنامه‌های داوطلبانه مرتبط با بهبود فضای زندگی در سطح شهر، مناطق و محلات شهری تهران  و با توجه به اینکه علی‌رغم معرفی شش نفر از صاحب‌نظران مربوط به کمیته برنامه ریزی این مصوبه توسط شورای اسلامی شهر تهران در دی سال گذشته، متاسفانه تاکنون خروجی موثری برای اجرای مصوبه از دبیرخانه کمیته مذکور در معاونت فرهنگی، اجتماعي شهرداری تهران به نتیجه نرسیده است.
شمس‌احسان اضافه کرد‌: اعطای نشان‌های شهروندی در هفته تهران می‌توانست تصویرسازی مثبت از شهروندان نمونه‌ای که سرمايه‌های اجتماعی، فرهنگی و انسانی تهران محسوب شده و از ارزش ها و هنجارهایی چون قانون مداری، اخلاق مداری، مشاركت جویی و مسئوليت‌پذيری در سطح مناطق و محلات و جامعه شهری برخوردار هستند، ارائه دهد.
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهرتهران خاطرنشان کرد: اینجانب از رئیس شورای اسلامی شهرتهران طبق مصوبه مذکور تقاضا دارم که سازوکار موثری برای پیگیری اجرای این مصوبه اندیشیده شود.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا