اجتماعی

تحقق شهرداری غیر حضوری سبب رشد تولید و مهار تورم خواهد شد

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال.

به گزارش ساختمان آنلاین، بهاری دیگر از راه رسید و سالی دیگر نو شد. سالی که گذشت باید درسی باشد در راستای مسیر پیش رویمان که از کاستی ها و نقصان ها بگذریم و راه پیشرفت را در پیش بگیریم.

در این مسیر همه باید دست در دست یکدیگر نهیم.

سال نو را به مقام معظم رهبری، خانواده شهدا و همه هموطنان عزیز به ویژه شهروندان تهرانی تبریک می گویم و امیدوارم سالی سرشار از برکت و آبادانی را در پیش رو داشته باشند.

اما بر طبق سنت هر ساله فرمایشات مقام معظم رهبری در آغاز سال نو و انتخاب شعار سال باید نصب العین همه باشد و آنچه که در سخنرانی ایشان مورد توجه و اهمیت بود وظیفه همه در مهار تورم و افزایش تولید است‌.

آری همه ما از مسئولان، دولتمردان، دست اندر کاران و مردم وظیفه داریم در این راه بکوشیم.
بی گمان کشور در گذرگاه و پیچ تاریخی قرار دارد که گذر از آن تنها همدلی و حس مسئولیت همه در هر ارکانی را می طلبد ولو سهمی اندک از جانب یک فرد باشد ولو به قدر خرید یک بسته کوچک اما از تولید داخل . و بی شک این ها اگر در کنار هم جمع شوند بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

امروز گرانی و تورم در جامعه وجود دارد اما رفع این گرانی و تورم عزم همه را می طلبد، مسئولیت اجتماعی همه را می طلبد. با حمایت از تولید داخل آن هم در عمل نه حرف، با عدم حمایت از گران فروشان، با برخورد قاطع و بدون اغماض با خاطیات و سوداگران و آنان که در صدد گل آلود کردن فضای اقتصادی کشور هستند آن هم در رده های بالا.

در یکسال و نیم گذشته تمام تلاش ما در مدیریت شهری این بود که دست مافیای فساد را از بزنگاه های اقتصادی کوتاه کنیم که در این مسیر دست اندازی های فراوان به وجود آوردند اما با عزمی راسخ تر این مسیر را ادامه می دهیم.

هدف ما این است که شهرداری غیر حضوری را محقق کنیم چرا که با غیر حضوری شدن فرایند ها از قبیل صدور مجوز ها، سرعت اقدامات افزایش و هزینه ها کاهش می یابد، بر اعتماد عمومی افزوده می شود، فساد کاهش می یابد و در نتیجه جذب سرمایه گذار نیز رخ می دهد و همه این ها سبب رشد تولید خواهد شد. از طرفی با غیر حضوری شدن فرایند ها شاهد ارزان اداره شدن شهر هم خواهیم بود که این مهم نیز در کاهش تورم تاثیر بسزایی دارد. لذا تحقق این امر در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری می تواند در رشد تولید و مهار تورم موثر واقع افتد.

اما باید بدانیم که مردم و شهروندان نیز سهمی قابل توجه در تحقق این مهم دارند.

فساد در جایی ریشه می دواند که فرد یا افرادی بخواهند از آن در جهت منافعشان سود برند پس باید به این باور برسیم که منفعت جمع را بر منفعت فرد رجحان دهیم. شاید این جمله سالها به صورت شعار بیان شده اما امروز باید به مرحله عمل درآید. مهار تورم تنها با یاری مردم و عزم جدی مسئولان امکان پذیر است، رشد تولید با حمایت مردم و دلسوزی مسئولان میسر می شود .
در این راه باید هر کس که کاری از دستش بر می آید مضایقه نکند همچنانکه رهبر معظم انقلاب این فرمان بسیج همگانی را صادر کردند که «کسانی که دستشان می رسد کاری انجام دهند» این گفته رهبر معظم به معنای بسیج همگانی در عرصه اقتصادی است.

پس سال آینده بهترین محمل برای همدلی ایرانیان در عمل به مسئولیت اجتماعی خویش در هر رده و جایگاهی که هستند می باشد و باور داشته باشیم که با این کار از این گذرگاه مهم تاریخی عبور خواهیم کرد به فضل الهی.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا