اجتماعی

سیمان ری راه نفس مردم جنوب تهران را بسته است

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، جعفر شربیانی در تذکر خود در یکصد و شانزدهمین جلسه شورای شهر تهران گفت: چند روزی است که شهر تهران درگیر آلودگی هواست ومسئولان زیادی در این رابطه صحبت کرده اند، در این میان منطقه 20  در جنوب شهر تهران نیز جزو آلوده ترین مناطق محسوب می شود.
نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اکنون به دنبال متهم کردن نیستم، ادامه داد: اما نکته ای که می خواهم بگویم درباره شرکت سیمان تهران است؛ در حال حاضر شرکت سیمان تهران هر کاری که انجام می دهد جز ضرر و آسیب به شهرری و ساکنان این محدوده نتیجه دیگری ندارد.
وی با تاکید بر اینکه وجود ذرات معلق در هوا به دلیل فیلترینگ ناقص در شرکت سیمان امروز امان مردم شهرری را بریده است، بیان کرد: استفاده از سوخت مازوت، از بین رفتن آثار تاریخی را در کوه بی بی شهربانو به دلیل انفجارهایی که توسط این مجموعه در کوه انجام می شود، آسیب زدن به اکوسیستم منطقه، کوه خواری، آسیب به محیط زیست و عدم توجه به این مسائل بخشی از کارهایی است که شرکت سیمان ری با اجحاف در حق مردم شهرری انجام داده است.
شربیانی یادآور شد: من ازآقای فتاح به عنوان رئیس بنیاد مستضعفان می خواهم تا یک بار اساسنامه این مجموعه را بررسی کند، قرار بود بنیاد مستضعفان یار مردم محروم باشد نه اینکه راه نفس کشیدن را به روی مردم ببندد.
وی تاکید کرد: روستاهای اطراف تهران و شهرری مانند روستای امین آباد، عباس آباد، جاده نظامی، زمان آباد، غنی آباد، حاجی آباد، اسلام آباد، غنی آباد، تقی آباد و مردم شهرری با فعالیت سیمان ری دچار مشکل شده است.
این عضو شورای شهر تهران در ادامه گفت: این مردم بی چاره هستند یعنی چاره ای ندارند در غیر این صورت می رفتند در محله ای که به عنوان مثال معاون اقتصادی آقای فتاح زندگی می کند، ساکن می شدند؛ از رئیس بنیاد مستضعفان می خواهیم تا از مدیرعامل سیمان ری بخواهد تا به مدت 10 روز در روستای امین آباد زندگی کند تا ببینیم در این گرد و خاک می تواند نفس بکشد، یا خیر! فعالیت شرکت سیمان ری بدون در نظر گرفتن شرایط زندگی مردم عدالت و انصاف نیست.
وی در پایان افزود: از نمایندگاه استان تهران در مجلس درخواست می کنیم آقای دکتر قالیباف که نماینده مردم تهران در مجلس هستند درخواست می کنیم تا به این مساله رسیدگی کنند، امکان نفس کشیدن نیست.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا