اجتماعی

بازدید دادستان تهران از پروژه ریلی راه آهن تهران _ تبریز

دادستان تهران از پروژه ریلی راه آهن تهران _ تبریز بازدید کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین، ظهر امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن علی صالحی دادستان تهران از پروژه راه آهن تهران (پروژه ریلی تهران _ تبریز واقع در منطقه ۱۷ و ۱۸ تهران) بازدید کرد.

اجرای این پروژه از زمان انتهای سال ۱۳۸۶ و با دستور رئیس جمهور وقت آغاز شد؛ تمام مسیر ریلی رفت و برگشت این پروژه به صورت زیرزمینی است.

صالحی ابتدا با حضور در راه آهن تهران با برگزاری جلسه‌ای با مسئولان اجرایی پروژه ریلی تهران – تبریز و همچنین مسئولان سازمان مدیریت بحران استان تهران، سازمان آتش نشانی، در جریان آخرین وضعیت این پروژه و اقدامات انجام شده درجهت پیشبرد اتمام آن قرار گرفت.

پس از پایان این جلسه، دادستان تهران به همراه حاضران در جلسه از تونل راه آهن در پروژه ریلی تهران _ تبریز بازدید کرد.

علی صالحی اظهار کرد: در راستای پیگیری حقوق عامه نشست و بازدید امروز انجام شد.

وی افزود: متاسفانه این پروژه دارای اشکالاتی از قبیل عدم روشنایی کافی در تونل، عدم وجود تجهیزات و امکانات اعلام اطفاء حریق و فاقد خطوط ارتباطی است.

دادستان تهران با بیان اینکه مصوبات مطلوبی در نشست با مسئولان اجرایی این پروژه به تصویب رسید، تصریح کرد: مقرر شد تا ظرف دو ماه آینده نسبت به نصب تجهیزات اعلام اطفاء حریق اقدامات اساسی برای رفع این نقص صورت گیرد؛ کما که دستگاه‌ها اطفاء حریق از گمرک بندر شهید رجایی ترخیص نشده و به دنبال این هستیم تا ظرف یک هفته آینده و با همکاری وزارت صمت نسبت به ترخیص آن‌ها اقدام کنیم.

وی افزود: در مصوبه دیگری مقرر شد تا ظرف یک هفته مشکل روشنایی تونل پروژه ریلی تهران – تبریز حل شود.

صالحی ادامه داد: همچنین مقرر شد تا ظرف یک ماه خطوط ارتباطی شرکت‌های رایتل، ایرانسل و همراه اول در این تونل راه اندازی شوند؛ زیرساخت انجام این مهم توسط راه آهن انجام شده است.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات موجود در تونل، بحث تهویه هوای داخل آن است و به دلیل نبود جت فن هوای داخل این تونل بسیار آلوده و خطرناک است به طوریکه در زمان توقف اضطراری احتمالی برای هموطنان عزیز که در حال مسافرت هستند مشکلاتی پیش خواهد آمد.

دادستان تهران اظهار کرد: برای حل این معضل نیز مصوب شد تا پیمانکار پروژه، ظرف دو ماه آینده اقدام به نصب جت فن‌ها به تعداد کافی کرده و آن‌ها را راه اندازی کند.

وی افزود: تمام اشکالات و مواردی که در تونل وجود دارد و هر آن امکان این را دارد که حادثه‌ای را رقم بزند نیز در سریعترین زمان ممکن باید حل و فصل شوند، دادستانی تهران در راستای احقاق حقوق عامه این موارد را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد و به همین منظور معاونان خود را برای رسیدگی به این امورات مامور کردیم تا در صورت لزوم با دستگاه‌های مربوطه به تکمیل این پروژه همکاری داشته باشند.

صالحی بیان کرد: امیدواریم تا ظرف دو ماه آینده مشکلات این تونل که یکی از دغدغه‌های دادستانی تهران است، پیگیری و حل و فصل شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا