اجتماعی

انبارهای اتش‌نشانی خالی از تجهیزات / ماشین‌‌های سازمان اتش‌نشانی باید بیمه بدنه شوند/ شهردار تهران به طور حد پیگیری تعاونی مسکن پرسنل اتش‌نشانی باشد

به گزارش ساختمان آنلاین:  نجفی با اشاره به اینکه خودروهای اتش‌نشانی فاقد بیمه بدنه هستند ادامه داد: از آنجایی که این خودروها امدادی و عملیاتی هستند و به دلیل سرعت بالا امکان وقت حادثه وجود دارد، لذا ضرورت دارد فورا به موضوع بیمه بدنه این خودروها رسیدگی شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با تاکیدبر اینکه سازمان اتش‌نشانی و ایستگاه‌های آن فاقد نیروی خدماتی هستند و کارهای خدماتی و حتی نظافت سرویس‌های بهداشتی توسط پرسنل خودم صورت می‌گیرد از فروزنده خواست در اسرع وقت به این موضوع ورود کرده و این معضل را برطرف کند.

وی در خصوص ورود عوارض تجهیزات سازمان اتش‌نشانی عنوان کرد: همه خودروهای وارداتی مشمول عوارض می‌شوند اما از آنجایی که خودروهای این سازمان عملیاتی و امدادی هستند باید این موضوع مورد توجه قرار بگیرد تا از پرداخت عوارض منع شوند. لذا ضرورت دارد شهردار تهران در هیئت دولت این مورد را پیگیری و مصوبه‌ای توسط هیئت وزیران در این مورد اخذ شود.

این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه سازمان اتش‌نشانی در طول روز حدود ۴۰۰عملیات انجام می‌دهد ادامه داد: متاسفانه این سازمان با کمبود ۳۹۰۰نیرو مواجه است و باید به آن رسیدگی شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه اتش‌نشانان به صورت مداوم در معرض حریق و سوختگی هستند افزود: متاسفانه بیمه پرسنل سازمان اتش‌نشانی با هیچ بیمارستان سوانح و سوختگی قرارداد ندارد و این امر خود یک چالش بسیار بزرگ است. در همین راستا از مدیرعامل سازمان شهر سالم درخواست می‌کنم به این موضوع ورود کرده و مشکلات را برطرف کنند.

نجفی با بیان اینکه این سازمان ۵۲۰۰نیرو دارد که ۲۰۰نفر آنها قرارداد کارگری دارند و از سویی دیگر به زودی ۸۰ نفر بازنشسته داریم که باید به آنها حدود یک میلیارد تومان پرداخت شود، از این رو‌پیشنهاد دارم باتوجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی در بحث پایان کار و صدور پروانه و عوارض نیازمند همکاری با شهرداری تهران است با شهرداری جلسه مشترکی داشته باشند و این مبلغ تهاتر شود .

رئیس کمیته سلامت شورای شهر در خصوص مسکن پرسنل سازمان اتش‌نشانی خاطر نشان کرد: حدود ۸۰درصد از نیروهای این سازمان در خارج از شهر و حومه زندگی می‌کنند و اگر بحرانی در تهران رخ دهد و ورودی‌های شهر مسدود شوند امکان ورود این این افراد برای ارائه خدمات و امداد وجود نخواهد شد لذا از شهردار تهران میخواهم‌ به طور جد پیگیری تعاونی مسکن کارکنان این سازمان باشند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا