راه و شهرسازیمجله خبری

پروژه مسکن همت‌آباد الگوی موفقی برای وزارت راه و شهرسازی است

به گزارش ساختمان آنلاین: رستم قاسمی که در جریان بیست و پنجمین سفر استانی رئیس جمهور به اصفهان سفر کرده بعد از ادای احترام به شهدای هشت دفاع مقدس، از پروژه مسکن محله همت‌آباد به عنوان پروژه پایاوت کشوری در قالب طرح های بازافرینی شهری بازدید کرد.

برای اجرای پروژه مسکن محله همت آباد دفاتر تسهیلگری ایجاد شده است. طرح بازافرینی شهری محله همت آباد با مشارکت ۲۳ مالک که آورده شان زمین های آنان بوده است امکان ساخت ۷۲ واحد فراهم شده که تاکنون ۲۴ واحد تکمیل و تحویل ساکنان شده است.

 وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حجم زیادی از زیرساخت های کشور در شهرهای مختلف بافت های فرسوده است که تعیین تکلیف این بافت ها از وظایف وزارت راه و شهرسازی است.

رستم قاسمی افزود: طرح محله همت آباد به عنوان یک الگو مطرح است که در این طرح ۷۵ هزار هکتار زمین این منطقه با تغییر و استفاده از روش جدید بکار گرفته شده امکان ساخت بیش از ۲ هزار واحد را فراهم کرده اند.

وزیر راه و شهرسازی از رعایت زیرساخت‌ها در این منطقه خبر داد و گفت:  این روش بسیار کاربردی است و حتما در تهران در خصوص توسعه این روش صحبت خواهیم کرد.

وی افزود: ۱۵ درصد از طرح نهضت ملی مسکن در بافت های فرسوده دیده شده که ۵۰ هزار واحد نیز برای تغییر بافت های فرسوده در دست اجرا داریم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا