راه و شهرسازیمجله خبری

جلسه بررسی وضعیت مسکن در شهر تهران برگزار شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  جلسه بررسی آخرین وضعیت مسکن و اجاره آن در شهر تهران و ضرورت ها، الزام ها و راهکارهای تامین مسکن استطاعت پذیر صبح امروز -شنبه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۱- با حضور علیرضا زاکانی شهردار پایتخت و تعدادی از معاونان شهردار برگزار شد.

در ابتدای جلسه حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران پیرامون ضرورت ها، الزام ها و راهکارهای تامین مسکن استطاعت پذیر گزارشی ارایه کرد.

نبود بانک اطلاعاتی جامع در حوزه مسکن شهر تهران، شناسایی زمین و ظرفیت های حریم تهران، افزایش هزینه تولید، کاهش قدرت خرید خانوارها، پایین بودن سهم تسهیلات بانکی در قیمت تمام شده مسکن، افزایش نقدینگی و نرخ تورم و تاثیر آن بر قیمت مسکن از جمله موضوعاتی بود که در بخش مسائل مسکن تشریح شد.

در ادامه جلسه معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران به تشریح راه حل های مسکن استطاعت پذیر، ضرورت طرح مسکن استطاعت پذیر و راه حل های تکمیل بانک اطلاعاتی مسکن در شهر تهران پرداخت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا