مجله خبریبورس و بازار

آخرین آمار رسمی از وضعیت وام نوسازی مسکن

آمار رسمی از آخرین وضعیت پرداخت وام نوسازی مسکن برای ساخت واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده از سوی شبکه بانکی اعلام شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، بر اساس گزارشی که در روزهای گذشته در پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی منتشر شد و بنا بر اعلام شبکه بانکی، از ابتدای اجرای طرح نوسازی بافت فرسوده از سال ۱۳۹۸ تاکنون تعداد ۷۱‌ هزار و ۵۰۰ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک عامل بخش مسکن معرفی شدند که بانک با تعداد ۳۹‌ هزار و ۶۹۶ واحد به مبلغ ۶‌ هزار و ۴۴۹ میلیارد تومان قرارداد منعقد کرده است.

در یک سال اخیر نیز تاکنون ۴۰‌ هزار و ۵۰۰ واحد برای دریافت تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده به بانک معرفی شده که بانک با ۱۶‌ هزار و ۳۱۰ واحد برای پرداخت تسهیلات قرارداد منعقد کرده است.

مبلغ قرارداد منعقد شده برای تسهیلات نوسازی مسکن در یک سال گذشته، (ابتدای دولت سیزدهم تاکنون) معادل چهار هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، از سال ۱۳۹۸ تا شهریور ۱۴۰۰، تعداد ۳۱‌ هزار واحد برای دریافت تسهیلات نوسازی به بانک مسکن معرفی شده بود که بانک با تعداد ۲۳‌ هزار و ۳۸۶ واحد به مبلغ یک هزار و ۸۹۸ میلیارد تومان قرارداد منعقد کرده است.

بر اساس قانون، سالانه دست کم ۱۰۰‌ هزار واحد فرسوده شهری باید مورد بهسازی و نوسازی قرار بگیرد که از ابتدای اجرای طرح نوسازی مسکن تاکنون این هدف محقق نشده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا