راه و شهرسازیمجله خبری

۱۰۱ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن ساخته خواهد شد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سهرابی معاون شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای تحت‌مسئولیت بنیاد را توضیح داد و گفت: تاکنون ۱۰۱ هزار و ۴۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرها توسط بنیاد مسکن وارد فاز عملیاتی و اجرایی شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تأمین اراضی نیز نسبت به گذشته تغییر نیافته است یادآور شد: اراضی ۲۳۵ هزار واحد به بنیادمسکن معرفی شده که قابلیت تعریف پروژه دارند که از این تعداد اراضی، بنیاد برای ۱۲۷ هزار واحد پروژه تعریف کرده و به ۱۰۱ هزار و ۴۰۰ واحد زمین تخصیص یافته است.

سهرابی توضیح داد: بیش از ۷۰ هزار واحد از مجموع ۱۰۱ هزار و ۴۰۰ واحدی که عملیات احداث آنها آغاز شده از مرحله فونداسیون عبور کرده است.

وی توضیح داد: در برنامه است تا ۳ هزار واحد مسکون شهری نهضت ملی در بهمن ماه به بهره‌برداری برسد.

یادآور می‌شود، طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های کلان دولت سیزدهم است که توسط کارگزاران مختلی از جمله شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مشارکت مردم و سازندگان در حال اجراست. بنیاد مسکن تعهد کرده است تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی را طی دولت سیزدهم در شهرها و روستاها احداث کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا