بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

امتناع بانک‌ها از پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، سعید شیرزادی با اشاره به این‌که توسعه ساخت و ساز مسکن رسالت اصلی گروه مالی است، اظهار کرد: بررسی صورت‌های مالی بانک مسکن با سال‌های گذشته 78 هزار میلیارد تومان در بخش ساخت مسکن تسهیلات پرداخت کرده است.

وی افزود: در حوزه نهضت ملی مسکن در جلسه‌ای که با مدیران بانک مسکن و سرپرست این بانک داشتیم، با مدیریت وزارت راه و شهرسازی ظرفیت مالی مسکن خوبی مهیا شده است. سایر بانک‌ها برای تامین مالی نهضت ملی مسکن “ابا” دارند که امیدواریم با فشار نهادهای نظارتی بانک‌های دیگر نیز پرداخت تسهیلات را آغاز کنند.

وی با یادآوری ثبت‌نام حدود 500 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن،‌ تصریح کرد: در بحث درخواست مردم برای طرح مذکور ورودی زیادی نداشته‌ایم.

مدیرعامل گروه مالی مسکن با یادآوری این‌که بانک مسکن سال گذشته و پس از 10 سال به‌ سوددهی رسید، گفت: «بانک‌های توسعه‌ای به‌دنبال زیان‌ده بودن هستند چون می‌خواهند کار مردم را راه بیندازند.

شیرزادی در خصوص زمین یک میلیون مترمربعی واگذار شده به برخی اعضای سابق هیئت مدیره و برخی کارکنان بانک مسکن، اضافه کرد:‌هنوز مشخص نیست که این اقدام تخلف بوده یا خیر. این مسئله همچنان در حال پیگیری است.

وی درخصوص ساخت و ساز مسکن توسط شرکت سرمایه‌گذاری مسکن نیز گفت: در هرجایی زمین بگیریم کار ساخت و ساز مسکن را در اسرع وقت آغاز می‌کنیم و پس از ساخت بلافاصله آنها را به فروش می‌رسانیم و واحدها را احتکار نمی‌کنیم.

وی تاکید کرد: به پروژه‌هایی وارد نمی‌شویم که نرخ بازدهی (IRR) آنها پایین باشد. نگاه ما خانه‌دار کردن مردم است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا