راه و شهرسازیمجله خبری

تامین زمین نهضت ملی مسکن سرعت گرفت

به گزارش ساختمان آنلاین:  به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، تقی رضایی در تشریح دستور اصلی این جلسات اظهار داشت: اصلی‌ترین بحث ما در این نشست‌ها بحث تامین زمین در استان‌ها است و علاوه بر آن تامین مالی پروژه‌ها و آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه‌های تعریف شده در هر استان به تفکیک شهرها خواهد بود.

این مدیر ارشد حوزه مسکن در کشور با اشاره به اینکه کل میزان ثبت‌نام برای طرح ملی مسکن در استان قم ۱۳۱ هزار و ۸۹۰ نفر بوده، اضافه کرد: از این میان ۹۷ هزار و ۴۳۲ نفر حائز شرایط دریافت مسکن ملی تشخیص داده شده‌اند.

وی در خصوص وضعیت تامین زمین در استان قم اظهار داشت: در استان قم ۹۴ هکتار زمین داخل محدوده شناسایی شده که قابلیت استفاده در طرح نهضت ملی مسکن را دارد. همچنین ۵۶۰ هکتار زمین هم در حریم شهرها شناسایی کرده‌ایم که پس از اتمام مراحل الحاق به محدوده می‌توان از آن در ساخت مسکن ملی بهره برد.

رضایی در خصوص سایر مواردی که در جلسه مطرح شد نیز توضیح داد: کسری زمین‌ها و برنامه استان برای تامین این زمین‌ها در شهرهای سلفچگان، جعفریه و دستجرد از موارد دیگری بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا