مجله خبریبورس و بازار

نرخ اجاره با سامانه خودنویس کاهش‌ پیدا می‌کند؟

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: با راه اندازی سامانه خودنویس تنها شاهد خروج مشاوران املاک از این صنف خواهیم بود.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روزمرگی اقتصاد، داود بیگی نژاد نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه بازار مسکن در شرایط کنونی از رونق افتاده است گفت: دولت تصور می کند با انتقال قراردادهای مسکن از سامانه کنونی به سامانه خودنویس می تواند بازار مسکن به ویژه بازار اجاره را رونق بخشد اما این تصور کاملا اشتباه است.

او افزود: نرخ معامله در بازار اجاره مسکن به ویژه در بنگاه ها چندان زیاد نیست که رایگان شدن آن بر بازار اجاره مسکن اثری داشته باشد. این بازار در بسیاری از مناطق با حجم زیاد نرخ ها روبرو شده که این اقدامات روی آن اثری ندارد.

بیگی نژاد افزود: انتقال مشاوران املاک به سامانه خودنویس اثر چندانی در این بازار ندارد و همین موضوع باعث می شود بسیاری از مشاوران املاک هم از این صنف خارج شوند.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران اظهار کرد: اثر این اقدام در حال حاضر مشخص نمی شود. بررسی ها در سایر شهرها حاکی از آن است که این اقدامات اثرات مثبتی در بازار اجاره نگذاشته چراکه اصل کار که پیدا کردن مالک و مستاجر است توسط این صنف انجام می شود.

بیگی نژاد بیان کرد: بازار اجاره هم اکنون با مشکلاتی از جمله کمبود مسکن روبرو است. صفر شدن نرخ قراردادهای اجاره در بازار مسکن اثر چندانی ندارد و باید دولت به فکر افزایش تولید واحدهای مسکونی باشد.

او یادآور شد: دولت در حال حاضر با اجرای سامانه خودنویس تنها مشاوران املاک را در تهران دچار مشکل کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا