مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

دست مردم را از مسکن دور کرده‌اند

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس گفت: با این طرح باید جلوی گروه‌های اندک ویژه‌خوار که منبع چنین نکبت‌هایی است که دست مردم را از مسکن کوتاه کرده است، گرفته شود.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، سید احسان خاندوزی در نهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با تاکید بر دو مولفه اخذ مالیات عادلانه و هوشمند، اظهار کرد: با این روند اخذ سود به سمت اصلاح نظامات اقتصادی کشور که سال‌های سال کارشناسان صحبت میکردند اما اجرا نمی‌شود، حرکت خواهیم کرد.

وی‌ ادامه داد: زمانی که نماینده مجلس بودم، وزیر وقت اقتصاد مهمان کمیسیون اقتصادی بود، از ایشان پرسیدم با اینکه صحبت درمورد اصلاح نظام مالیاتی مطرح است، چرا متناسب با انباشت دانش و انسان نخبه در حوزه عمل شاهد خروجی نیستیم؟ ایشان گفتند بخشی که از دست ما برمی آمد در حوزه سازمان مالیاتی انجام دادیم اما در مرحله‌ای که باید در دولت تصویب و تایید و به مجلس ارسال شود اراده ای وجود ندارد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی افزود: در شرایطی صحبت از اصلاح نظام مالیاتی می‌کنیم که نه تنها مالیات بر مجموع درآمد در کمیسیون اقتصادی دولت آماده شده و به مجلس ارسال خواهد شد بلکه بدون این قانون‌بخش هایی از اصلاحات که نیازمند تغییر قانون نبوده هم اصلاح شده است.

عده‌ای در راستای اخلال و سقوط اقتصادی کشور کار می‌کنند

خاندوزی در ادامه با اشاره به تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس عنوان کرد: شاهد انواع سوداگری‌ها در بازار هستیم که در زندگی مردم آشفتگی ایجاد می‌کند و این قانون اجازه نمیدهد دارایی مردم بازیچه چند اختلالگر باشد. ترس جامعه و مردم ناشی از حرکت سفته‌بازان و حرکتی است که یک گروه ویژه منتشر می‌کنند و به مردم سرایت می‌کند و باعث می‌شود مردم در صف خرید خودرو یا سکه بایستند. این گروه در راستای اخلال و نابودی و سقوط اقتصای در کشور کار میکنند درحالی که حتی در بهشت‌های اقتصادی دنیا و در مهد سرمایه‌داری دنیا اجازه نمی‌دهند با دارایی کشور بازی شود.

وی‌افزود: این اتفاق ثمره‌ای جز بی اعتمادی و نوسان مسکن، خودرو، طلا و ارز ندارد و ناشی از عقب افتادگی دهه‌های گذشته نظام مالیاتی ما بوده است که اجازه می‌دهیم گروه های اندک ویژه خوار منبع چنین نکبت‌هایی شود که دست مردم را از مسکن دور می‌کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا