راه و شهرسازیمجله خبری

موانع موجود برای تکمیل پرونده مسکن مهر برطرف می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین: به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در جمع نمایندگان متقاضیان فازهای مختلف مسکن مهر شهر جدید پردیس با تأکید بر اینکه اراده دولت سیزدهم به جد در اتمام پرونده مسکن مهر در کشور بوده و انگیزه کافی برای تمامی مسئولان در به پایان رساندن این وظیفه خطیر وجود دارد گفت: چالش های اصلی ناتمامی پروژه های مسکن مهر در کشور به ویژه در شهرهای جدید عدم تعیین تکلیف وضعیت پیمانکاران و تأمین منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه هاست که در این دوره با برگزاری جلسات و پیگیری های منظم صورت گرفته؛ مشکلات با پیمانکاران جزء به جزء در حال بررسی و رفع است.

جعفری در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه برای رفع موانع موجود نیاز به مقدمات و زمان داریم، گفت: در حوزه مشکلات قراردادهای پیمانکاران هرگز به دنبال ضرر و زیان آنها نخواهیم بود تا آنها هم بتوانند با اعتمادی که به دولت دارند با قدرت به کار خود ادامه دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این راستا اضافه کرد: طی بررسی های انجام شده در حال حاضر مبالغی به پیمانکاران پردیس بدهکار هستیم که تیم کارشناسی در حال بررسی موارد به تفکیک پروژه ها و اقدامات هستند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به بازدید ریاست محترم جمهور از پروژه های مسکن مهر شهر جدید پردیس در اوایل سال جاری گفت: خوشبختانه با عنایات ویژه دولت به این مسئله مجوزهای تعیین تکلیف پیمانکاران صادر شده و هم اکنون به دنبال تعیین الحاقات لازم برای هر پیمانکار بوده و تلاش در رفع مشکلات این حوزه داریم.

این مقام مسئول درخصوص چالش دوم موجود در حوزه مسکن مهر مبنی بر تأمین منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه ها بیان کرد: درحال حاضر هشت هزار میلیارد تومان میزان اعتبار حداقلی مورد نیاز برای تکمیل پروژه های نیمه کاره پردیس است که این عدد با سایر شهرهای جدید به 15 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا می کند. خوشبختانه با صدور مجوزهای لازم در تهاتر و مدیریت منابع از سوی دولت در حال تزریق تدریجی اعتبار به حساب پیمانکاران و فعال سازی مجدد پروژه های راکد هستیم.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی 2 مانع موجود در راه بسته شدن پرونده مسکن مهر تعیین تکلیف پیمانکار و اعتبارات بود که سیاست مورد نیاز برای رفع آن ها هم اکنون اتخاذ شده و در حال رسیدگی است.

جعفری در پایان سخنان خود با تأکید بر اینکه سرمایه نظام جمهوری اسلامی همین اعتماد مردم در مشکلات به دولت است گفت: تا یک ماه آینده نتیجه مذاکرات با پیمانکاران و تهعدات ایجاد شده در حوزه ساخت و زمان تحویل را به متقاضیان محترم اعلام خواهیم کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا