مجله خبریراه و شهرسازی

۱۰ هزار مسکن روستایی کشور در قالب مجموعه‌سازی احداث می‌شود

معاون بازسازی و ‌مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: تا پایان سال جاری ۱۰ هزار واحد در قالب مجموعه سازی مسکن روستایی در کشور احداث خواهد شد که پیش بینی می شود این میزان سال آینده به ۲۰ هزار واحد برسد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، مجید جودی شامگاه دوشنبه در نشست مشترک با مدیران بنیاد مسکن استان زنجان با بیان اینکه این امر تاثیر بسزایی در تولید مسکن و درآمد پایدار خواهد داشت افزود: طبق برنامه ریزی سالانه ۵۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی احداث خواهد شد.

این مسوول ادامه داد: برای سال جاری در مجموع پیش بینی می شود ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح کشور نوسازی ‌و مقاوم سازی شود.

وی اظهارداشت: با برنامه ریزی ها درصدد هستیم تسهیلات ویژه ای به تکمیل واحدهای نیمه تمام اختصاص دهیم و در راستای طرح نهضت ملی مسکن، سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور احداث می شود.

جودی به وضعیت استان زنجان در تولید مسکن اشاره کرد و افزود: سرانه مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی ‌استان با ۵۶ درصد، بالاتر از میانگین کشوری است.
وی اظهار داشت: استان زنجان در خصوص انبوه سازی و مجموعه سازی مسکن روستایی جزو استان های برتر کشور و به عنوان الگو شناخته شده است.

معاون بازسازی و ‌مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور ادامه داد: استان زنجان با تشکیل ستاد بازسازی در مناطق زلزله زده خوی بسیار باتجربه عمل کرد و نقش مهمی در بازسازی این مناطق داشت که جای تقدیر دارد.

این مسوول خاطرنشان کرد: هدف گذاری بنیاد مسکن مقاوم سازی تمام واحدهای مسکن روستایی تا سال ۱۴۱۰ بود که با توجه به فعالیت های خوب بنیاد مسکن استان پیش بینی می شود این استان زودتر از این هدف گذاری مقاوم سازی این بخش را به اتمام برساند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا