بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

متقاضیان وام مسکن روستایی بخوانند

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، مجید جودی اظهار کرد: شهریورماه سال جاری تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی در هیات دولت به تصویب رسید. اما از شروطی برخوردار بود که مقداری شرایط دریافت را برای متقاضیان سخت می‌کرد. از جمله این شرایط سابقه سکونت پنج ساله و معرفی ضامن بود. بنابراین ما پیشنهاد دادیم برخی از شروط تسهیل شود که روز ۸ آبان ۱۴۰۱ در هیات دولت مصوب شد.

وی افزود: در حال حاضر پرداخت وام بر اساس مصوبه شهریورماه است که تا کنون ۱۰ هزار نفر به سیستم بانکی معرفی و حدود ۱۸۰ نفر تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: در مصوبه جدید شرط سکونت پنج ساله حذف شده است. هم‌چنین متقاضیان می‌توانند با ضمانت زنجیره‌ای وام را دریافت کنند. پرداخت تسهیلات به ساکنان شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر نیز تایید شده است.

جودی گفت: این مصوبه در دولت است که منتظر ابلاغ آن هستیم. فعلا تسهیلات بر اساس مصوبه شهریور ماه اجرا می‌شود. یعنی ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود اما همان‌طور که گفتم از شرایط خاصی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر اعلام کردیم متقاضیان وام ۱۰۰ میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند ۱۰۰ میلیون تومان دوم برسد. بنابراین ۱۱۰ هزار نفر اقدام به دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی کردند. حدود ۷۰ هزار نفر هم از قبل این تسهیلات را دریافت کرده بودند که مجموع واحدهای در حال نوسازی تحت نظر بنیاد مسکن به ۱۸۰ هزار واحد رسیده است. انشاءالله در صورتی که تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برسد، نوسازی شتاب بیشتری به خود می‌گیرد.

4.2/5 - (5 امتیاز)

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. وام مسکن روستایی چیشد چرا هیچ اقدامی نمیشه در استان لرستان شهرستان دورود، با هر بار مراجعه ب بنیاد مسکن روستایی شهرستان دورود یا بانکهای مربوطه با وعدهای پوچ و خالی روبه رو میشیم پس کی قراره این وام مسکن روستایی در شهرستان دورود اجرایی بشه چرا ب داد مردم نمیرسین یک سال گذشت فقط وعده وعید دوروغ

  2. این همه دوروغ پشت دوروغ ،یک سال گذشت باز هم روز ب روز میان و وعده وعید دوروغ خجالت نمیکشین وام چی کشک چی با هر بار مراجعه ب بنیاد مسکن روستای استان لرستان شهرستان دورود با جواب اینکه هنوز هیچی مشخص نیست و بخشنامه ای نیومده روبه رو میشیم ،دولت احمدی نژاد با این همه ساختو ساز و خونه دار کردن مردم کی این بامبول بازیا رو در میاورد یع وامی ک حق مردم میخواین با هزار منت بدین فقط ب فکر این هستین ک جیب خودتون اول پر بشه

  3. سلام،چرا دروغ میگین ما چندباره به بنیاد مسکن میریم میگه سهمیه برامون نیومده بعدشم دوتا ضامن کارمند میخوان،خدا ازتون نگذره مردم ازکجا دوتا ضامن بیارن

  4. با هر بار مراجعه ب بنیاد مسکن روستایی استان لرستان شهرستان دورود با جواب هنوز هیچی مشخص نیست و بخشنامه ای صادر یا ابلاغ نشده روبه رو میشیم از مسئولین محترم خواشمند است پیگیری کنید یک سال از این همه وعده وعید گذشت پس کی میخواین اجرایی کنید وام مسکن روستایی رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا