بورس و بازارمجله خبری

آدرس مسکن ارزان‌‌‌قیمت در پایتخت

به گزارش ساختمان آنلاین:  بررسی‌‌‌ها و تحقیقات میدانی از افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان‌‌‌های ارزان‌‌‌قیمت با قیمت کل حداکثر یک ونیم میلیارد تومان در شهر تهران و در برخی از محله‌‌‌های مصرفی پایتخت خبر می‌‌‌دهد. عمده این واحدها در نیمه شرقی و جنوب شرق تهران متمرکز شده‌اند. هر چند مناطق جنوبی و جنوب غربی پایتخت نیز به عنوان کانون عرضه این واحدها، برای متقاضیان قابل جست و جو هستند. اگرچه همیشه تقاضا برای خرید واحدهای مسکونی با قیمت مناسب‌‌‌تر و ارزان‌‌‌تر در بازار معاملات مسکن شهر تهران و سایر کلان‌شهرها قابل توجه بوده است، اما این روزها سه گروه خریدار ملکی در بازار این دست آپارتمان‌‌‌ها حاضر بوده و به همین دلیل سهم این واحدها در بازار تقاضای مسکن در میان سایر واحدهای مسکونی تقویت شده است. از سال‌‌‌های گذشته تاکنون بازار واحدهای مسکونی ارزان‌‌‌قیمت مقصد اصلی خریدهای مصرفی به خصوص خانه‌‌‌اولی‌‌‌ها بود.

11

هم‌‌‌اکنون علاوه بر اینکه تقریبا همه معدود متقاضیان مصرفی خانه‌‌‌اولی در بازار معاملات این واحدها حضور دارند، سهم دو گروه تقاضای غیرمصرفی از کل معاملات مسکن نیز در این بخش تقویت شده  و افزایش یافته است. علاوه بر تعداد محدود متقاضیان مصرفی و خانه‌‌‌اولی حاضر در بازار معاملات مسکونی ارزان‌‌‌قیمت، بخش قابل توجهی از خریدهای غیر مصرفی نیز در این بازار متمرکز شده است. یک گروه از این متقاضیان غیرمصرفی، سرمایه‌‌‌گذاران بلند‌مدت ملکی هستند که قصد حفظ و ارتقای ارزش دارایی‌‌‌های خود را در یک بازار امن  و فاقد ریسک دارند. این دسته از افراد پس از خرید این واحدها، آنها را به بازار اجاره عرضه می‌‌‌کنند. دسته دیگر سرمایه‌‌‌گذاران کوتاه‌‌‌مدت ملکی هستند که تحقیقات میدانی نشان از بازگشت مجدد آنها به بازار مسکن بعد از حدود یکسال از خروج آنها از این بازار دارد. بخشی از سرمایه‌‌‌گذاران کوتاه‌مدت ملکی که در دوره جهش قیمت به قصد موج‌‌‌سواری روی قیمت مسکن  وکسب سودهای قابل توجه ناشی از معاملات مکرر ملکی، به این بازار ورود می‌‌‌کنند، بعد از یک‌سال به بازار مسکن بازگشته‌‌‌اند. در جدول زیر برخی از فایل‌‌‌های فروش مسکن با قیمت کل کمتر از یک میلیارد  و500 میلیون تومان معرفی شده‌‌‌اند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا