بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

ساخت مسکن اجاره‌ای وارد مرحله اجرایی می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین: در طرح اجاره داری حرفه‌ای سرمایه گذاران می توانند در اراضی دولتی اقدام به ساخت و ساز کنند و سپس واحدهای ساخته‌ شده را با تعرفه های در نظر گرفته‌ شده از سوی وزارت راه و شهرسازی به اقشار بدون مسکن، خانه اولی ها، زوج های جوان و… برای مدت معلوم واگذار کنند.

اما محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در این باره گفت: حوزه اجاره‌‎داری حرفه ای مجوزهای لازم را دریافت کرده و آیین نامه آن در مراحل تصویب نهایی است. به زودی شرکت هایی برای اجاره‌داری حرفه ای در کنار بازارهای سنتی راه اندازی می شوند تا بتوانند بازار اجاره را در کنار بازار سنتی ساماندهی کنند.

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی این اقدام یک نهادسازی جدید در قالب اجاره داری حرفه ای است و هدف گذاری که برای کنترل این بازار قرار گرفته شده همان ۳۰۰ هزار واحد است و در صورتی که تقاضای بیشتری هم وجود داشته باشد ساخته می شود.

پیش از این افزایش اجاره بها موجب شده تا وزارت راه و شهرسازی برای کنترل اجاره بها در دی ماه ۹۹ پیش نویس آیین نامه اجرایی حمایت از اجاره داری حرفه ای را به تصویب هیات دولت برساند.

همشهری آنلاین

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا