بورس و بازارمجله خبری

قیمت مسکن بریتانیا صعود کرد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اکونومیک، بر اساس گزارش ماهانه شرکت هالیفاکس که در روز دوشنبه منتشر شد، قیمت خانه در بریتانیا در ماه اکتبر نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۲۱ به میزان ۸.۳ درصد افزایش یافت. با این رقم رشد قیمت سالانه از ۹.۸ درصد در سپتامبر کاهش یافته است.

به صورت ماهانه، قیمت مسکن در اکتبر ۰.۴ درصد کاهش یافت و به میانگین قیمت ۲۹۲هزار و ۵۹۸ پوند رسید اما در مقایسه با سه ماهه قبل، قیمت مسکن در بریتانیا ۰.۴ درصد در سه ماهه منتهی به اکتبر افزایش یافت.

میانگین قیمت مسکن در ماه اکتبر کاهش یافت که سومین کاهش در چهار ماه گذشته است.

کیم کینر، مدیر شرکت وام مسکن هالیفاکس اظهار کرد: کاهش منفی ۰.۴درصد، شدیدترین کاهشی است که از فوریه ۲۰۲۱ شاهد بوده‌ایم و قیمت معمولی ملک را به پایین‌ترین سطح پنج ماهه ۲۹۲هزار و ۵۹۸ پوند رسانده است.

وی افزود: «در حالی که انتظار می‌رفت کاهش رشد پس از همه‌گیری باشد، بدون شک بازار مسکن در نتیجه طرح «بودجه کوچک» که شاهد شتاب ناگهانی در افزایش نرخ وام مسکن بود، شوک قابل‌توجهی دریافت کرد.»

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا