بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

صندوق ملی مسکن خالی است

به گزارش ساختمان آنلاین:   عبدالجلال ایری با اشاره به نشست فوق العاده کمیسیون عمران مجلس با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: امروز جهت بررسی مواد ارجاعی لایحه بودجه 1401 جلسه فوق العاده‌ای با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد که موضوعات مختلفی نیز مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان این‌که خالی بودن صندوق ملی مسکن یکی از موضوعات بسیار مهمی بود که در جلسه امروز مطرح شد، ادامه داد: متاسفانه علی‌رغم اینکه برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال آینده باید حدود 55 هزار میلیارد به صندوق ملی مسکن واریز شود، اما به دلیل کم توجهی دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه در اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن، این صندوق خالی است و به یکی از نگرانی‌‌های جدی اعضای کمیسیون عمران تبدیل شده و گویا دولت قصدی برای اجرای قانون جهش تولید ندارد.

وی یادآور شد:  فرسودگی گسترده ناوگان حمل و نقل جاده، تجهیزات راهداری و ناوگان حمل و نقل هوایی کشور یکی دیگر از موضوعات مهمی بود که امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت، با توجه به وضعیت نامناسب این حوزه، دولت باید هرچه سریع‌تر نسبت به نوسازی ناوگان حمل و  نقل اقدام کند، در این مسیر اعضای کمیسیون عمران نیز آمادگی دارند، دولت را در لایحه بودجه و سایر موضوعات تقنینی همراهی کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا