راه و شهرسازیمجله خبری

مشکل سند ساکنان سه شهرک پاکدشت برطرف شد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در نوزدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور سند میانکار پاکدشت مصوب شد که با تصویب این سند علاوه بر حل مشکل مالکین شهرک امیرالمومنین به میزان ۹۲ هکتار مشکل شهرک های استاد شهریار و انقلاب نیز مرتفع شد.

محبت خواه با بیان اینکه در نوزدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور با تلاش‌های مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزارت متبوع این سند تصویب شده است، گفت: تمام تلاش ما در شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیز حل مشکل مردم پاکدشت بوده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران افزود: بیش از ۴۰ سال است که ساکنین شهرک های مذکور اکثرا در شرایط نامساعد مسکن (بافت فرسوده و یا سکونتگاهی) زندگی کرده و از هرگونه خدمات شهری محروم بوده اند که با تصویب سند میانکار، این شهرکها ضمن الحاق به محدوده شهری از خدمات زیربنایی و روبنایی مناسب برخوردار خواهند شد و مشکلات عدیده تعاونی های مسکن شهرک های عنوان شده حل و فصل می شود.

محبت خواه تصریح کرد: به توجه به اینکه سرریز جمعیت تهران به شهرهای اطراف بوده و شهر پاکدشت نیز یکی از شهرهای مد نظر است گفت: برآورد جمعیتی پاکدشت در افق مطالعاتی طی سال های ۱۴۰۰ الی ۱۴۱۵ معادل ۴۱۵ هزار نفر با نرخ رشد متوسط ۲ درصد برآورد گردیده است.

وی ادامه داد: تصویب سند میانکار توسط شورای عالی شهرسازی کشور در شهرهای کرمانشاه، سنندج و ارومیه کمک بسیار بزرگی بوده است که امروز این موضوع برای پاکدشت نیز محقق شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا