راه و شهرسازیمجله خبری

ساخت 10 شهرک جدید در کشور تصویب شد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: ساخت ۱۰ شهرک جدید در چهار استان به مساحت هشت هزار و ۱۵۰ هکتار به تصویب رسیده و در این شهرک ها ساخت واحدهایی با طبقات کم در اولویت است.

وی افزود: از این ۱۰ شهرک، چهار شهرک در استان فارس، چهار شهرک در استان البرز، یک شهرک در آذربایجان غربی و یک شهرک هم در استان یزد ساخته می شود.

به گفته سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن، ساخت واحدهایی با طبقات کم در این شهرک ها در اولویت است.

وی افزود: ۳۱ هزار هکتار الحاق زمین نیز در دستور کارگروه های استانی قرار دارد که بر اساس قانون مهلت بررسی این زمین ها تنها یک ماه است و لازم است استان ها با سرعت بیشتری و در ظرف زمانی یک ماه بررسی این زمین ها را به اتمام برسانند تا تکلیف این ۳۱ هزار هکتار مشخص شود.

مالکی خاطر نشان کرد: توافق با مالکین بخش خصوصی موضوع دیگری است که مورد تاکید ما قرار دارد. مالکین بخش خصوصی دارای اراضی در سطح شهرها یا چسبیده به محدوده شهرها هستند و ما اعلام آمادگی کرده ایم که اگر این اراضی درجه یک و دو کشاوری نباشند، طی فرایندی با توافق مالکین این اراضی را در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار دهیم به طوری که هم مالک به ارزش افزوده ناشی از الحاق خواهد رسید و هم دولت برای تامین مسکن از این اراضی استفاده می کند.

به گفته مالکی، آیین نامه آن نیز ابلاغ شده و در حال حاضر استان ها این آمادگی را دارند که اگر منازل مسکونی که در اراضی دولتی ساخته شده اند دارای شرایط در نظر گرفته شده باشند، با قیمت مناسب و تخفیفات دولتی این اراضی را به مردم بفروشند.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن گفت: یکی از شرایط این است که این افراد فاقد مسکن باشند و قبلا از دولت تسهیلات مسکن دریافت نکرده باشند. همچنین شرایطی برای ساخت و ساز نیز در نظر گرفته شده و باید بناهای ساخته شده مطابق با استاندارهای مورد نظر باشد.

مالکی ادامه داد: در این شرایط زمین را تا ۲۰۰ متر با قیمت دولتی و با اقساط و… به افراد تحویل می دهیم در غیر این صورت نمی توانند زمین را قیمت دولتی خریداری کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا