راه و شهرسازیمجله خبری

مهلت سند دار کردن منازل مناطق حاشیه‌ای اهواز تا پایان سال

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، مجتبی یوسفی اظهار کرد: باید به منازلی که در سکونت گاه‌های غیر رسمی و پهنه‌های خطر مثل منبع آب، حصیر آباد، ملاشیه، عین دو، کوی رمضان و کوی سیاحی قرار دارند توجه جدی و مشکلات مردم در این مناطق حل شود زیرا افرادی که در این خانه‌ها زندگی می‌کنند مردم ما هستند و باید فارغ از شعار برای آن‌ها کار کنیم.

وی در خصوص بحث سند دار کردن زمین‌ها در این سکونت گاه‌های غیر رسمی افزود: بسیاری از این منازل و سکونت گاه‌ها در پهنه خطر قرار ندارند اما مشکل سند دارند که باید این مشکل حل شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شواری اسلامی گفت: برای زمین‌هایی که دولتی هستند و صاحب شخصی ندارند براساس بند “ک” تبصره ۱۱ پیشنهاداتی ارائه شده تا ساکنان خانه‌هایی که در این مناطق زندگی می‌کنند و به هر دلیلی خانه‌هایشان سند ندارد، نسبت به سند دار کردن سکونتگاه خود اقدام کنند.

یوسفی عنوان کرد: این کار براساس ظرفیت‌هایی که در قانون وجود داشته اجرایی خواهد شد و مردم فقط تا پایان امسال فرصت دارند از این ظرفیت قانونی برای سنددار کردن خانه‌های خود در مناطق حاشیه‌ای و کمتر برخوردار اقدام کنند.

وی ادامه داد: در مناطقی مثل ملاشیه، زرگان، حصیر آباد، منبع آب، عین دو، عامری و… زمین‌ها اموال دولت هستند و به هر نحوی که بوده در طول سالیان مردم در این اراضی ساکن شده‌اند و با توجه به آیین نامه‌ای که در این خصوص از سوی دولت آماده شده مردم می‌توانند سکونت گاه‌های خود را سنددار کنند.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم ساکنان این مناطق هرچه سریعتر در این زمینه اقدام کنند زیرا فرصت در نظر گرفته شده برای این کار تا پایان سال است و نگران هستیم که فرصت تمام شود و مشکل سند دار شدن خانه‌های مردم مناطق حاشیه‌ای اهواز حل نشود.

یوسفی در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد دهنده این طرح کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بوده و امیدواریم این اقدام مشکل سند سکونت گاه‌های مردم در مناطق کمتر برخوردار را حل کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا