راه و شهرسازیمجله خبری

بی‌توجهی برخی دستگاه‌ها به عدم پایداری سازه متروپل

به گزارش ساختمان آنلاین:  مجتبی یوسفی با اشاره به وقوع حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان، گفت: به دستور رئیس مجلس و با همراهی رئیس و برخی از اعضای کمیسیون عمران به دعوت نمایندگان آبادان در مجلس از ساختمان متورپل بازدید به عمل آمد.

وی با بیان این‌که گزارش نظارتی درباره حادثه متروپل تدوین و در صحن علنی قرائت و در نهایت نیز برای دستگاه قضایی ارسال می‌شود، افزود: مسئولانی مانند وزیر کشور و مسئولان لشکری، کشوری، نیروهای انتظامی، سپاه پاسداران و… در حال خدمات‌رسانی هستند تا  اگر هموطنی همچنان زیر آوار مانده، نجات یابد و در مرحله بعدی نیز بستر ایمن‌سازی سازه فراهم شود چراکه خطر ریزش آن وجود دارد.

وی با بیان این‌که در این حادثه کوتاهی‌هایی در بُعد نظارت، صدور پروانه، عدم توجه به اخطارهای سازمان مسکن و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی مشهود است، تصریح کرد: برخی در تلاش‌اند این حادثه را از حالت فاجعه خارج کنند که ما نباید اجازه تحقق این موضوع را دهیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: از دست رفتن جان یک نفر نیز قابل جبران نیست و جان یک فرد هزاران میلیارد تومان ارزش دارد، ادامه داد: در جریان این نظارت میدانی بحث‌های تخصصی و فنی میان اعضا و رئیس کمیسیون عمران، نمایندگان نظام مهندسی، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی و اداره راه و شهرسازی استان درباره دلایل بروز این حادثه انجام شد.

یوسفی با اشاره به اینکه باید از بروز مجدد این حوادث جلوگیری کرد، تصریح کرد: برخی دستگاه‌ها تخلف کردند و به تذکرات درباره عدم پایداری این سازه توجه نکردند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا