بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

آرامی: همه دستگاه‌ها باید برای ساخت مسکن به میدان بیایند

به گزارش ساختمان آنلاین:  منصور آرامی درباره وضعیت بازار مسکن و روند اجرای قانون جهش تولید مسکن، بیان کرد: به نظر می رسد در مسیر اجرای قانون جهش تولید مسکن کاستی هایی وجود دارد و همه بندهای قانون به درستی اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه دولت مدعی است گام های خوبی در مسیر ساخت مسکن برداشته است، گفت: کمیسیون عمران همچنان با جدیت این موضوع را دنبال می کند و تاکنون چندین جلسه نظارتی تشکیل داده است و این نظارت نیز ادامه خواهد داشت.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اظهار کرد: انتظار داریم با همکاری بین دستگاهی مشکلاتی که در حوزه تامین زمین و ارائه تسهیلات از سوی بانک ها وجود دارد حل شود تا دولت بتواند در مسیر ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی با جدیت گام بردارد. آنچه که مشخص است امروز بازار مسکن وضعیت خوبی ندارد. نارضایتی های شدید هم در بحث اجاره و رهن مسکن و هم در حوزه خرید و فروش مسکن چه در تهران و چه در سایر شهرستان ها وجود دارد.

مردم قدرت خرید مسکن را از دست داده‌اند

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وضعیت بازار مسکن ناپایدار و قیمت ها نیز در حال افزایش است. مردم دیگر توان خرید مسکن را ندارند و نسل جوان که در آستانه ازدواج هستند امکان تامین مسکن برای آغاز زندگی مشترک را ندارند. این وضعیت مطلوب نیست.

به گفته وی تولید مسکن یک عامل مهم در ساماندهی این بازار به شمار می رود. همه بخش ها نظیر صنعت، بانک ها، وزارت اقتصاد و سایر دستگاه های مرتبط اگر پای کار بیایند می توان گام های موثری در بحث ساخت مسکن برداشت.

قانون مجلس گامی روبه جلو در حوزه مسکن

آرامی در پایان تاکید کرد: اگر ما بر اساس قانون جهش تولید مسکن سالانه در روستاها ۲۰۰ هزار واحد و در شهرها نیز ۸۰۰ هزار واحد مسکونی بسازیم می توانیم گامی در مسیر رفع نیازهای جامعه در بحث مسکن برداریم. اگر این قانون به درستی اجرایی شود نیازهای ما در حوزه مسکن بر روی هم انباشته نخواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا