مجله خبریراه و شهرسازی

طرح ساخت مسکن برای کارگران اجرا خواهد شد

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در حال بررسی جزئیات طرح ساخت مسکن کارگری هستیم و در جلسه هفته آینده با نمایندگان دولت مذاکرات را ادامه خواهیم داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از آرمان ملی، محمدرضا تاجیک با بیان‌ اینکه بالا رفتن هزینه تامین مسکن ‌ضربه بزرگی به معیشت کارگران زده است، تصریح کرد: متاسفانه بدلیل افزایش سرسام آور هزینه اجاره بها، بسیاری از کارگران در تهیه سرپناه برای خانواده خود ناتوان شده اند؛ بنابراین اگر موضوع ساخت مسکن کارگری به درستی اجرا شود، بخش بزرگی از هزینه ها پوشش داده خواهد شد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: در جلسه دو هفته پیش نمایندگانی از وزارت راه و سایر نهادهای مسئول مسائل خود را مطرح ‌کردند و امیدواریم‌ به جمع بندی مناسبی برسیم.

وی افزود: قرارگاه ساخت مسکن کارگران می تواند به شتاب گرفتن خواسته های برحق جامعه کارگری کمک کند و ما آخرین پیشنهادات خود را در هفته آینده ارائه خواهیم کرد.

تاجیک‌ گفت: وزیر کار هم به تازگی برای ساخت مسکن کارگری قول داد و این امید وجود دارد واقعا این طرح به سرانجامی برسد؛ البته در کنار آن همچنان پیگیر مطالبات مزدی کارگران هم خواهیم بود؛ چرا که در آن بخش هم‌ اعداد و ارقام فعلی پاسخگوی نیازها نیست.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا