بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

دلیل اصلی عقب‌ماندگی در ساخت مسکن چیست؟

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالجلال ایری درباره وضعیت بازار مسکن و  روند اجرایی قانون جهش تولید مسکن، بیان کرد: با توجه به اتفاق هایی که در دولت رخ داده و فرآیندهای طی شده در دولت، مجلس از اجرای قانون جهش تولید مسکن رضایت ندارد چراکه دولت در تولید مسکن آنطور که پیش بینی شده، موفق نبوده است‌.

پاشنه آشیل تولید مسکن تسهیلات بانکی است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در ادامه با بیان اینکه عدم پاسخگویی دولت سبب شده تا مردم در حوزه مسکن ناراضی باشند، اظهار کرد: در فرآیند کلی ساخت مسکن ما با مشکلاتی مواجه هستیم‌، مثلا یکی از موضوعات کلیدی در ساخت مسکن تسهیلاتی است که از سوی بانک ها ارائه می شود؛ پاشنه آشیل تولید مسکن تسهیلات بانکی است اما بانک ها تسهیلات پیش بینی شده را پرداخت نکردند. عدم پرداخت تسهیلات نیز منجر به عدم احداث مسکن شده است.

در تامین زمین و مصالح ساختمانی مشکل چندانی وجود ندارد

ایری در پایان تصریح کرد: عامل اصلی عقب ماندگی در اجرای قانون جهش تولید مسکن و به دنبال آن احداث مسکن از نظر بنده نه تامین زمین، نه مصالح ساختمانی و نه دانش فنی و مهندسی است بلکه عامل اصلی عدم تولید مسکن و بر روی زمین ماندن قانون مصوب مجلس تسهیلات بانکی است که ارائه نشده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا