راه و شهرسازیمجله خبری

کمک بنیاد مسکن به معلولان و مددجویان برای ساخت مسکن شهری

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، پیش از این بنیاد مسکن برای ساخت مسکن روستایی تفاهم‌نامه‌هایی را با برخی سازمان‌ها به امضا رسانده بود و این نخستین بار است که با هدف تامین مسکن در شهرها، اقدام به کمک مالی به معلولان دارد.

بر اساس این تفاهم نامه، سازمان تامین اجتماعی متعهد می‌شود تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان برای متقاضیان دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش از محل اعتباراتِ در اختیار هزینه کند.

تسهیلات بانکی این تفاهم‌نامه تا سقف مصوب در اجرای طرح نهضت ملی مسکن است که در حال حاضر مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان است.

بنیاد مسکن نیر متعهد می‌شود با رعایت اولویت واگذاری زمین برای ساخت واحدهای یک یا دو طبقه با رویکرد مسکن معیشتی جهت مددجویان و افراد دارای معلولیت، اقدام کند.

ساخت۱۰ هزار واحد برای معلولان و مددجویان بهزیستی

رییس سازمان بهزیستی پس از امضای این تفاهمنامه، گفت: برای کمک به خانوارهای دارای معلولیت ذیل این تفاهمنامه، ۱۰ هزار واحد مسکونی ساخته خواهد شد.

«علی‌محمد قادری» با تقدیر از تلاش بنیاد مسکن برای خانه دار شدن این قشر، افزود: ۱۰۰ میلیون تومان وامی که تحت این تفاهمنامه به جامعه هدف پرداخت می‌شود، به صورت کمک بلاعوض است.

رییس سازمان بهزیستی بیان‌داشت: بیش از ۱۰۰ هزار خانواده شناسایی شده‌اند که نیازمند کمک برای خانه دار شدن هستند.

رییس سازمان بهزیستی افزود: ۱۶۰ هزار واحد مسکونی در سال‌های گذشته ساخته شده و در اختیار خانواده‌های فاقد مسکن که عضو سازمان بهزیستی هستند، قرار گرفته است.

3.2/5 - (4 امتیاز)

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا