راه و شهرسازیمجله خبری

ساختمان‌های پرخطر اخطار دریافت کردند

به گزارش ساختمان آنلاین:   محمد دیبا در جلسه بررسی ساختمان های ناایمن منطقه ۵ گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط سازمان آتش نشانی ارائه داد و اظهار داشت: حتی برخی مراکز دولتی و آموزش و پرورش نیز به نیروهای ما اجازه ورود و بررسی نمی دهند، بنابراین باید سازوکار قانونی وجود داشته باشد که در صورت مراجعه نیروهای آتش نشانی در حضور هیات مدیره، ضمن بررسی، ایرادات ایمنی ساختمان مطرح و مالک ملزم به برطرف کردن باشد.

مدیر منطقه یک آتش نشانی تهران افزود: اماکن بسیاری وجود دارد که چون حفظ و نگهداری نمی شوند، به ساختمان هایی ناایمن تبدیل شده است. پیشگیری از حادثه چندان مورد توجه نیست و معتقدیم باید تدابیری اندیشیده شود که مالکان برای ایمنی ملک خود اقدام کنند.

امیرزاده جانشین دادستانی ناحیه ۵ تهران نیز در این جلسه با اشاره به حوادث سال های گذشته، تجربه پلاسکو و اتفاق متروپل آبادان، اظهارداشت: مجموع این حوادث ضرورت اقدام فوری جهت ایمن سازی ساختمان های پرخطر را به امری اجتناب ناپذیر تبدیل کرده است. در همین راستا پیرو دستور دادستان تهران در جهت پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه، این جلسات در جهت شناسایی و اقدامات فوری برگزار می شود.

شناسایی ۲۲۰ ساختمان پرخطر در منطقه پنج تهران

فرهاد کرمی معاون شهرسازی و معماری منطقه ۵، با بیان اینکه پنج ساختمان بسیار پرخطر و ۲۲۰ ساختمان پرخطر در منطقه شناسایی شده است، گفت: باید این پنج ساختمان بسیار پرخطر را ایمن کرد و ساز و کاری پیش بینی شود تا مالک اماکن پرخطر ملزم به اقدامات سازه ای و حفظ ایمنی در یک بازه زمانی مشخص شود. ایمن سازی ۲۲۰ ساختمان پرخطر در ادامه مسیر باید صورت گیرد.

اخطار به ساختمان های پرخطر باهمکاری قوه قضائیه

احسان شریفی شهردار منطقه ۵ نیز اظهارداشت: باید ساختمان‌های دولتی، مراکز درمانی و آموزش و پرورش ملزم شوند تا با آتش نشانی همراهی کنند. از سوی دیگر تمهیداتی اندیشیده شود تا مجتمع های تجاری که پیش از پایان کار اقدام به فعالیت می کنند، پیش از هرگونه فعالیت، ملزم به دریافت تاییدات آتش نشانی باشند.

وی با بیان اینکه ساختمان های منطقه به ساختمان های بسیار پرخطر، پرخطر، کم‌خطر و میان‌خطر تقسیم شده است، ادامه داد: امروز با همکاری جانشین دادستانی، مقرر شد تا از سوی قوه قضائیه و پلیس به همه ساختمان های پرخطر ابلاغ و اخطار شود تا بار دیگر موضوعات ایمنی را با آتش نشانی تطبیق دهند.

شریفی تاکید کرد: با توجه به حمایت قوه قضائیه، در صورتی که مالکان به این اخطار توجه نکنند، اقدامات جدی و شدیدی را از جانب قوه قضائیه صورت خواهد گرفت که این همکاری شایسته تقدیر و تشکر است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا