راه و شهرسازیمجله خبری

ضرورت تداوم روند نظارت بر ساختمان‌های ناایمن

به گزارش ساختمان آنلاین:  به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، در جلسه کمیته ایمنی ضمن ارائه گزارش درخصوص تعداد اماکن ناایمن  و پرخطر در مناطق ۱۴ و ۱۵، اهتمام بر ایمن سازی و تعیین تکلیف وضعیت ساختمان‌های ناایمن اولویت دار در دستور کار قرار گرفت.

شهردار منطقه ۱۴ با تاکید بر حساسیت موضوع ساختمان های ناایمن و نگرانی های مردم مبنی بر خطرآفرین بودن این ساختمان ها گفت: با توجه به فرسوده بودن بافت مناطق جنوبی نسبت به سایر مناطق شهر، تاکنون بیش از ۳۵ جلسه کمیته ایمنی تشکیل شده و رفع ایمنی ساختمان ها و نوسازی بافت فرسوده از دغدغه های مدیریت شهری منطقه است.

سالاری پور با اشاره به اولویت ایمن سازی مجتمع های مسکونی ناایمن، با توجه به جدی بودن امنیت جان شهروندان یادآور شد: این مهم در دستور کار شهرداری است و با برگزاری جلسات  هیئت امنایی و صدور اخطاریه و ارائه آموزش و در همکاری با سازمان آتش نشانی اقدامات لازم از سوی شهرداری صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه کارشناسان شهری برای بررسی اعزام شدند و برنامه ریزی های دقیق نسبت به شناسایی چهار مورد اولویت دار مسکونی تجاری در منطقه صورت پذیرفت، افزود: همیاری نهادهای متولی و اجرایی همچنین هماهنگی دستگاه قضائی برای اجرایی شدن دستور العمل ها و رسیدگی به وضعیت موجود این ساختمان ها موجب تسریع برقراری ایمنی ساختمان ها و خروج منطقه از شرایط بحرانی خواهد شد.

باباگل زاده معاون دادستان نیز از ضرورت تداوم روند بررسی و نظارت متولیان شهری بر ساختمان های ناایمن تاکید کرد و گفت: به طور جدی در این زمینه پای کار هستیم و موضوعات و کاستی های احتمالی را رصد و دستورات لازم برای مخاطرات اولویت دار و گزارش شده صادر خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم نظارت و تداوم پیگیری همه جانبه نهادهای متولی در خصوص رسیدگی به ساختمان های ناایمن، افزود: با مشخص شدن مختصات و نوع ناایمنی و بحران، نهاد قضایی در کنار دستگاه های اجرایی برای ضمانت اجرای رفع ناایمنی ساختمان ها در این مناطق مشارکت و تمهیدات لازم را اتخاذ خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا